Odpověď proPulzujici bolest po kojeni vystrelujici az do lopatky

Důvodů proč prsa při kojení bolí může být celá řada.Pro odhalení příčiny bolesti je důležité zjistit v které fázi kojení matka bolest pociťuje,jaký je charakter bolesti a jak dlouho trvá.Bolest může být ostrá,pichlavá,vystřelující do zad….Nejčastější příčina bolestivého kojení je špatná technika. Důležité je, aby byla maminka při kojení co nejvíce v záklonu, nesmí se nad miminkem naklánět.Další příčinou bolesti může být kvasinková infekce,bakteriální či virová infekce dvorce či ekzém.V těchto případech je nutné se obrátit na lékaře,aby problém řešil.V tomto případě konzultace laktační poradkyně nestačí.
Dalšími důvody může být křeč vývodu způsobená rychle protékajícím mlékem vývodem.I silný vypuzovací reflex může být bolestivý.Jeho intenzita naštěstí časem slábne.Pokud jak píšete se s největší pravděpodobností jedná o syndrom bělavé bradavky,který je způsoben přechodně porušením krevního oběhu k bradavce,který je způsobený stažením cév.Spouštěcím mechanismem je velmi často chlad.Bradavka je zpočátku bílá(světlejší),po povolení křeče modrofialová až červená a pálí.Bolest je velmi intenzivní,vystřelující do zadní části prsu a může trvat i hodiny po kojení.Často ženy mající sy.běl.bradavky udávají,že nesnesou tlak podprsenky na bradavku,trpí na migrény nebo pocit studených rukou,nohou.Většině maminek pomohly teplé obklady.Dále užívání tablet vápníku,hořčíku,vitamínu B6 a ibuprofenu proti bolesti.
Sy.běl.bradavky bývá často způsoben i mechanicky,sáním miminka (špatná technika kojení). Bylo by dobré vše konzultovat s laktační poradkyní.Seznam poradkyň najdete na našich stránkách.