Kojení


Kojení přináší výhody dítěti, matce, rodině a celé společnosti. Jmenovat můžeme výhody zdravotní, výživové, ochranné, vývojové, psychologické, sociální, ekonomické a ekologické.

Stále však kojení v ČR není na takové úrovni jak bychom si přáli. Také řešení problémů vzniklých při kojení je v terénu zcela nedostačující, jak vyplývá z činnosti naší horké linky v Praze 4 – Krči. Ministerstvo zdravotnictví je k těmto aktivitám na podporu kojení laxní.

 

Dítě má právo na mateřské mléko jako jedinou potravu plně odpovídající jeho potřebám. Matka a dítě mají pak právo na odpovídající péči před porodem i po porodu včetně podmínek, které kojení usnadňují. (Úmluva o právech dítěte)

 

Protože nám není lhostejný stav kojení v ČR, stejně jako problémy kojících žen, založily jsme v neziskovou organizaci Laktační liga na podporu, ochranu a prosazování kojení s konzultační a poradenskou činností pro kojící ženy.

Prostřednictvím Horké linky jsme pomohli řadě maminek (doufáme, že i Vám) vyřešit jejich problémy při kojení.

Laktační liga vznikla v září 1998. Je to nezávislá, nevýdělečná organizace se silnou tradicí. Finanční prostředky Laktační ligy jsou získávány z nezávislých zdrojů, členských příspěvků a grantů.

Získané prostředky jsou věnovány na propagaci kojení, vydávání materiálů, letáků, brožur, časopisu s tématikou kojení, na poradenskou činnost a vytvoření Laktačního centra.

Pokud Vám také není lhostejný stav kojení v ČR, přivítáme jakoukoliv materiální, finanční pomoc či nápad. Členem Laktační ligy se může stát kdokoliv. Roční členský příspěvek je 100 Kč.

Podpořte nás finančním darem

 

Otázky a odpovědi

Rady a návody

Online poradna

Národní linka kojení: tel.: 261 082 424 (ve všední dny 08.00 – 13.00 hod.)

Půjčovna

Magazín Mamita

Odborné články

 

Připojte se k nám a využívejte našich služeb

 

Základní dokumenty