Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Novinky

Kampaň na podporu Banky mateřského mléka v Nemocnici České Budějovice

Jedna ze čtyř bank mateřského mléka v České republice se nachází na Neonatologickém oddělení Nemocnice České Budějovice, která před časem spustila propagační kampaň s názvem Banka mateřského mléka – místo, kde maminky pomáhají maminkám.

 

Banka mateřského mléka – místo, kde maminky pomáhají maminkám.

 

Snahou je navýšit počet dárkyň tak, aby mohla banka poskytovat mateřské mléko nejen nedonošeným a nemocným dětem, ale i fyziologickým novorozencům v případě potřeby lékařsky indikovaného dokrmu. Vybudovali síť sběrných stanic při okresních nemocnicích a realizují odvoz MM od dárkyň cca do 40 km od banky zdarma. Připravují kromě finančního odměňování dárkyň i dárek ve formě špendlíku se symbolem dárcovství mléka.

Kromě toho zřídili registr volného mateřského mléka, do kterého lze nahlédnout.

Banka mateřského mléka poskytuje mateřské mléko tam, kde ho není dostatek. Pro život novorozence je mateřské mléko nenahraditelnou tekutinou. Pokud se dítě narodí předčasně nebo nemocné, může se stát, že maminka nemá dostatek vlastního mléka. Tehdy může pomoci pouze jiná maminka – dárkyně, která má mateřského mléka více než potřebuje pro své dítě.

Informace v médiích (jcted.cz).

Banka mateřského mléka na Neonatologickém oddělení Nemocnice České Budějovice s informacemi pro rodiče.