Michelle Obama podporuje kojení

Zájem Michelle Obama o kojení je rozšířením jejího úsilí o snížení obezity u dětí. Její kampaň pomohla prosadit iniciativy státní administrativy jejího manžela k odstranění bariér kojení, včetně legislativy, která zavazuje některé zaměstnavatele k tomu, aby poskytli ženám čas a vyhrazený prostor pro kojení jejich dětí.

Tvrdí se, že kojení poskytuje ochranu proti alergiím, astmatu a dalším nemocem a je považováno za přínosné v boji s rychle narůstající obezitou mládeže v USA.

Obezita je obvzláště rozšířená v rodinách Afroameričanů, u kterých je zároveň nižší míra kojení – 40℅ Afroamerických dětí nikdy nedostanou mateřské mléko, a to ani v prvních dnech života.

V posledních 30 letech, se v USA dětská obezita ztrojnásobila a dnes má téměř každé třetí dítě nadváhu nebo je obézních. Tento trend vedl k epidemii diabetu. Podle nedávné studie Harvard Medical School se odhaduje, že pokud by se podařilo zvýšit míru kojení v amerických rodinách na 90 % po dobu šesti měsíců po narození, zabránilo by se tak 900 úmrtím kojenců ročně a ušetřilo by se $ 13 mld. (£ 8 miliard) na zdravotnických poplatcích a dalších ekonomických výdajích.

V současnosti kolem 75% amerických matek začne kojit, ale toto číslo klesá na 43% v době, kdy je dítěti šest měsíců.

 

Laktační liga, 2012

Zdroj: 2025 M Street, NW, Suite 800 ▪ Washington DC 20036 ▪ Phone: (202) 367-1132 ▪ FAX: (202) 367-2132
E-mail: office@usbreastfeeding.org ▪ Web site: www.usbreastfeeding.org