Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Novinky

Pořádáme kurzy pro školitele

Kvalitní školení je zásadní pro zajištění toho, aby zdravotníci pečující o matky a děti měli dovednosti a znalosti potřebné k zajištění osvědčených postupů při kojení. Efektivní školení zdravotnických pracovníků je pro akreditaci Baby Friendly zásadní.

Národní laktační centrum (NARLAC) organizuje každoročně celou řadu konferencí, workshopů, kurzů a tréninkových pobytů pro zdravotnické pracovníky z nemocnic při jejich přípravě k akreditaci BFH. Všechny výukové a výcvikové materiály jsou založeny na důkazech a navrženy tak, aby účastníkům pomohly dosáhnout standardu požadované praxe vycházející z 10 kroků k úspěšnému kojení.

 

Kurz pro školitele

Efektivní školení je klíčovou součástí umožňující úspěšnou implementaci standardů osvědčených postupů.

Účastníci získají porozumění tomu, jak školit a jaké faktory je třeba vzít v úvahu při provádění vzdělávacího programu klíčových témat souvisejících s BFHI. Účastníkům, kteří se kurzu zúčastnili, budou poskytnuty školicí materiály, které pokrývají všechna základní témata.

Každé téma bude obsahovat cíle a výsledky učení, ukázkové plány lekcí, nápady, jak vyučovat jednotlivé relace, a prezentace v PowerPointu.

Kurz je vyučován dvěma způsoby: jako interní kurz v malé skupince v prostorách NARLAC a jako otevřený kurz, kde jednotlivci navštěvují kurz pořádaný iniciativou Baby Friendly.

 

Pro koho je kurz určen?

  1. Interní kurzy
    Kurz je určen těm zdravotnickým pracovníkům, kteří byli na pracovišti označeni jako edukátoři-trenéři BFHI. Je zásadní, aby účastníci dříve absolvovali nezbytná školení v rámci konferencí, workshopů nebo kurz pro laktační poradkyně. Školení probíhá ve školícím centru Národního laktačního centra v Praze.
    Školení lze poskytnout pro 6 zaměstnanců. Máte-li zájem o školení pro své zaměstnance, pošlete e-mail na adresu: laktacniliga@seznam.cz
  2. Otevřené kurzy
    Tyto kurzy jsou otevřené komukoli, kdo má zájem o danou problematiku. Místo na otevřeném kurzu si můžete rezervovat pomocí našeho rezervačního formuláře.

 

Cena: 1000 Kč / osoba