Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

NovinkyZajímavosti

Protest proti postupu Facebooku

Laktační liga se také připojuje k protestu proti postupu Facebooku, protože civilizovaní lidé by měli prokazovat respekt ke všem částem lidského těla.

 

Šedesátosm maminek kojilo v přímém přenosu

Odhalená prsa kojící ženy na internet patří! vzkazuje Babyweb.cz portálu Facebook. Internetový portál o rodičovství Babyweb.cz zorganizoval originální protest proti cenzuře Facebooku. Ten před nedávnem odstranil ze stránek svých uživatelů fotografie s tématikou kojení s odůvodněním, že takové fotografie na internet nepatří.

Babyweb.cz vyzval české kojící matky, které nesouhlasí se stažením fotografií z Facebooku, k vytvoření hromadné fotografie kojících maminek. Ta bude poté samozřejmě umístěna na internet s komentářem, že tam patří.

Stovky maminek doslova zahltily emailové schránky Babyweb.cz, aby výzvu podpořily. Některé z nich začaly dokonce spontánně zasílat fotografie, na kterých samy kojí svého potomka. Nejstatečnější z nich dnes skutečně přišly do agentury Ogilvy v Holešovicích, aby v čele se Sárou Saudkovou vytvořily hromadnou fotografii českých kojících maminek. I přes vrcholící chřipkovou epidemii se před objektivem nakonec sešly desítky matek s miminky.

Originální fotografii pod názvem „Odhalená prsa kojící ženy na internet patří,“ vzkazuje Babyweb.cz portálu Facebook, vytvořil Samuel Saudek.

„Naší akcí chceme upozornit, že kojení dítěte patří k těm nejpřirozenějším činnostem, tudíž i fotografie kojící ženy na internetu je přirozená a nikoli pohoršující. Chceme vzkázat tou nejpřirozenější formou, kterou kojení a pohled na něj bezesporu je, že se Facebook hluboce mýlí, když fotografie kojících žen na svých internetových stránkách odmítá“, říká šéfredaktorka Babyweb.cz Jarmila Jelínková.

Akci podporuje také Laktační liga, její předsedkyně MUDr. Anna Mydlilová prohlásila: „Zdravotníci považují kojení za biologicky unikátní a vhodné pro matku a dítě. Laktační liga i jiné mezinárodní organizace považují kojení za běžný způsob krmení na většině míst a Facebook by rozhodně měl být jedním z nich.“

Babyweb.cz, internetový portál pro novopečené rodiče, hromadnou fotografií českých maminek oslavil své první narozeniny. Za tu dobu jeho stránky navštívilo 630 tisíc unikátních návštěvníků, měsíční návštěvnost převyšuje hranici 75 tisíc maminek, které nejvíce zajímají informace o těhotenství, porodu a péči o malé miminko. Vůbec nejnavštěvovanějšími stránkami jsou Ovulační kalendář (více než 550 tisíc zobrazení), Výběr křestních jmen a On-line databáze závadných výrobků pro děti.

Zdroj: www.babyweb.cz

Výzva pro všechny maminky

Pravda je, že konkrétně moji osobu ňadro na veřejnosti kojící maminky přivádí často do rozpaků. Tím ale nechci matkám upírat jejich výsostné právo na kojení kdekoliv a kdykoliv a už vůbec ne dětem jejich právo být spokojenými či uspokojenými.

Problém je v tom, že mnohé z maminek samotných se tváří, jako by jim kojení na veřejnosti bylo nepříjemné, nestojí si za ním, jsou nesebevědomé. Nejistě se krčí, spěchají, aby to už už měly za sebou a v důsledku toho je celý proces rozpačitý, křečovitý až trapný nejen pro matku, ale i pro náhodně zúčastněného. Nemluvě o přenášení stresu na dítě samotné. Vyzývám všechny matky, noste svá úrodná ňadra s hrdostí, kterou si zaslouží. Nestyďte se, nekrčte se, laktační období je zázrak, svědectví člověka savce, dotek lidství v nejčistší podobě. Kojení je zdravé, prospívá matce i dítěti, krásné, ekologické, je přirozené, vždyť každý z nás má matku a živiny z jejích prsů sála drtivá většina z nás.

Každá mince má však dvě strany a proto ty, člověče náhodně kolemjdoucí, pohleď na zázrak, uvědom si jeho krásu a na okamžik užasni. Neciv! Pokorně sklop zraky a nech na sebe dolehnout pocit, že ses skrze elementární projev člověčenství dotkl samotné podstaty božství!

Marek Úspěšný

Odhalená prsa kojící ženy na internet patří

vzkazuje Babyweb.cz portálu Facebook.

 

Babyweb.cz se připojuje k protestu proti postupu Facebooku, který odstranil ze stránek svých uživatelů fotografie s tématikou kojení. Přicházíme proto s výzvou:

Vytvořme, milé čtenářky, hromadnou fotografii kojících maminek!

Fotografii chceme šířit po internetu pod heslem:

Odhalená prsa kojící ženy na internet patří!

Naší kampaní chceme upozornit, že každá žena má právo kojit, a to i na veřejnosti, a že fotografie kojící matky na internetu je přirozená a nikoli pohoršující. Pojďme vzkázat tou nejpřirozenější formou, kterou kojení a pohled na něj bezesporu je, že se Facebook hluboce mýlí, když fotografie kojících žen na svých internetových stránkách odmítá.

Babyweb.cz proto pořádá 28. ledna v Praze ve 14 hodin (v prostorách Ogilvy Public Relations, Přívozní 2A, 170 00 Praha 7) hromadné fotografování českých kojících maminek s popiskem :

„ Odhalená prsa kojící ženy na internet patří, vzkazuje Babyweb.cz portálu Facebook“

 

Vaše účast na vytvoření hromadné fotografie na protest proti stahování fotek kojících žen z internetu tak, jak to bezprecedentně a brutálně učinil Facebook, bude tou nejlepší odpovědí. Nenechme se omezovat.

Vezměte s sebou i další kojící maminky. Těšíme se na vás!
Všechny zájemkyně prosíme, aby se hlásily na emailu souckova@babyweb.cz.
Pro každou z vás máme připraven i milý dárek. Všechny samozřejmě dostanete i kvalitní fotografii z naší akce v elektronické podobě.

Akci podporuje Laktační liga a Sára Saudková.

Fotografkou kojících maminek bude Sára Saudková.

 

„Naší kampaní chceme upozornit, že každá žena má právo kojit, a to i na veřejnosti, a že fotografie kojící matky na internetu je přirozená a nikoli pohoršující. Pojďme vzkázat tou nejpřirozenější formou, kterou kojení a pohled na něj bezesporu je, že se Facebook hluboce mýlí, když fotografie kojících žen na svých internetových stránkách odmítá“, říká šéfredaktorka Babyweb.cz Jarmila Jelínková.

 

Akci podporuje také Laktační liga, když její předsedkyně MUDr. Anna Mydlilová prohlásila:

„Civilizovaní lidé by měli prokazovat respekt ke všem částem těla. Zdravotníci naopak považují kojení za biologicky unikátní a vhodné pro matku a dítě. Laktační liga i jiné mezinárodní organizace považují kojení za běžný způsob krmení na většině míst a Facebook by rozhodně měl být jedním z nich.“

Zdroj: www.babyweb.cz

Matky vzkazují Facebooku: Kojení není obscénní!

Provozovatel populární sítě webových stránek Facebook, který má přes 120 milionů členů a mnoho z nich i v Česku, si znepřátelil ženy! Ve svatém boji proti nahotě totiž odstranil fotografie, které odhalovaly „příliš mnoho z prsou kojících matek“. Tyto snímky totiž údajně porušují pravidla sítě.

Zároveň Facebook zveřejnil varování, že uživatelé, kteří budou takové fotografie zveřejňovat opakovaně, mohou přijít o svůj přístup do sítě.

Ihned po odstranění fotografií se na internetu rozpoutaly bouřlivé diskuze a protesty. Dokonce i přímo před ústředím Facebooku v kalifornském městě Palo Alto se objevily demonstrantky, které proti zákazu protestovaly.

„Většiny fotografií kojících matek se žádné zákazy netýkají. Ale odstranění jiných bylo na místě, protože naším úkolem je zajištění bezpečného a spolehlivého chodu sítě pro všechny uživatele, včetně dětí,“ ohradil se proti protestům mluvčí Facebooku Barry Schnitt. „Odstraňování fotografií probíhá téměř výhradně na základě stížností jiných uživatelů,“ dodal Schnitt.

Přesto ale rozhodnutí Facebooku rozčílilo mnoho uživatelek. Jednou z nich je Kelli Roman z USA, jejíž fotografie z kojení dcery byly z Facebooku rovněž odstraněny, která se stala jednou ze správkyň on-line petice s názvem ‚Facebooku, kojení není obscénní!‘, které už se zúčastnilo přes 80 tisíc lidí. Objevilo se již také přes 10 tisíc příspěvků do debaty o špatných podmínkách pro kojení na veřejnosti.

„Uráží mě, že Facebook může odstranit moje fotky a přitom neodstraní fotografie zbičovaného zadku, které jsem viděla na stránkách mého kamaráda, nebo kvíz o kámasútrových pozicích,“ napsala jedna z rozhořčených matek, jejichž fotografie z kojení dětí byly odstraněny.

Mluvčí Facebooku Barry Schnitt se zeptal několika amerických mediálních skupin, zda by pustily či otiskly reklamu, ve které by vystupovala kojící žena s plně odhaleným prsem. Všechny odpověděly záporně. „Noviny a Facebook jsou sice dvě rozdílné věci, ale sklony ke kontrolování obsahu mají společné,“ řekl Schnitt.

 

Facebook: Odhalená prsa k nám nepatří

Po stížnostech uživatelů se administrátoři sociální sítě Facebook rozhodli cenzurovat fotografie kojících matek, které odhalují příliš velkou část prsu. Majitelé a majitelky profilů se proti zásahům brání. Jejich petici nazvanou „Hele, Facebooku, kojení není obscénní!“ podepsalo už osmdesát tisíc lidí.

Mluvčí sítě Barry Schnitt médiím řekl, že většina kojících fotografií na stránce zůstala. Zmizely především ty, na které upozornili ostatní uživatelé. Jedná se o snímky, které obsahují „plně odhalená ňadra (kde je vidět bradavka nebo prsní dvorec),“ popisuje mluvčí. Takové fotografie podle něj totiž porušují pravidla o neuveřejňování obscénních, pornografických nebo sexuální explicitních materiálů. Jedině tak prý zůstane Facebook bezpečný pro všechny uživatele, včetně dětí.

Iniciátorky petice byly podle svých slov varovány, že pokud snímky vrátí na své profily, bude jejich konto smazáno. „Připadá mi nepřístojné, že odstraní moje fotografie, zatímco na profilu jednoho z mých přátel nechají odhalené pozadí v tangách nebo nesmažou aplikaci ´Která poloha z kamasutry jsi ty?‘,“ stěžuje si jedna z „postižených“ matek, která se podepisuje jako Rebekah.

Zdroj: www.babyweb.cz

Vyjádření Academy of Breastfeeding Medicine (ABM)

12.1.2009 New Rochelle

ABM se domnívá, že síť internetových stránek Facebook, by měl přehodnotit zákaz fotografií kojících matek.

Takový názor, že kojení je neslušnou tělesnou funkcí, je chybný a zastaralý názor, který nemá v současné společnosti co dělat.

Facebook tím podporuje myšlenku, že krmení formulí je normou před kojením ve výživě kojenců a malých dětí. Zdravotníci všeobecně uznávají, že kojení je biologicky unikátní a vhodné pro matku a dítě. I v historii bylo kojení vždy považováno za přirozené a zdravé. Faktem také je, že některá z největších děl renesančního umění se zabývala tématem Panny Marie kojícího syna ( Kojící madona).

Kojení je důležité pro dítě, matku a společnost a proto 44 států přijalo právní předpisy na ochranu práva matky kojit na veřejnosti.

Blueprint for Action on Breastfeeding podporuje, že kojení je považováno za běžný způsob krmení kojenců na většině míst. Facebook by rozhodně měl být jedním z nich.

Laktační liga, 2010