Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

NovinkyZajímavosti

Setkání s Ailsou Rothenbury

27. července 2015 se uskutečnilo v Thomayerově nemocnici pracovní setkání s Ailsou Rothenbury – laktační poradkyní z Perthu, Austrálie.

Ailsa se opakovaně podělila s českými laktačními poradkyněmi o své znalosti a dovednosti při řešení problémů při kojení, zejména při problémech se sáním. Ailsa má dlouhodobé zkušenosti ze své praxe na laktační klinice v Perthu a je mezinárodně uznávanou specialistkou na poAilsa Rothenbury s Hanou Strejčkovouruchy sání.
Seznámila účastnice mítinku s projektem Assessment of Infant Feeging Competency on the Community (AILSA) , který byl vyvinut, revidován a používá se v klinické praxi déle než 15 let (od roku 2000). Ailsa upozornila na to, že k posouzení účinnosti sání lze použít prst tomu, aby se zjistilo co se děje uvnitř úst dítěte a že subjektivní údaje jsou cenné, a to zejména ve spojení s objektivními údaji.

Ukázala na novorozenci, jak by mělo probíhat vyšetření, pomocí výživové sondy zjistit, zda dítě saje efektivně, jak použít hodnotících nástrojů k posouzení odchylky ve funkci úst včetně celkové postury dítěte. Odchylky ve funkci úst u donošeného dítěte, jinak zdravého, lze rychle vyřešit, pokud je povzbuzováno k normální funkci úst zdravotníky, kteří celému orofaciálnímu komplexu rozumí. Díky Ailse vyškolení LP budou svoje zkušenosti předávat maminkám a Laktační liga proškolí další laktační poradce v těchto získaných dovednostech.
Ailso, tisícere díky!

P.S. Ailsa dostala ocenění od Laktačni ligy za podporu kojení v ČR. Ailsa přednášela v ČR již na konferencích pořádaných LL již v roce 2014.

ocenění