10 měsíční miminko už nechce mateřské mléko

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojení10 měsíční miminko už nechce mateřské mléko
Iva Stehlíková zeptal se před 3 roky

Dobrý den, můj 10 měsíční syn najednou začal odmítat mateřské mléko. Pokaždé když ho přiložím k prsu začne křičet a odtahovat se a ani z láhve nechce pít. Děkuji za jakoukoliv radu.
S pozdravem
Iva

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 3 roky

Váš syn pravděpodobně kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste malého kojit v klidném prostředí.Buďte v neustálém kontaktu s dítětem kůže na kůži.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci,kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu.Nabízejte prsa často a zkuste kojit v oblíbené  poloze. Rozhodně dítě do kojení nenuťte. Pokud se dítě nebude přisávat zvolte alernativní dokrm vašim odstříkaným mlékem např. stříkačkou, hrnečkem atd.Takto dlouho kojené děti většinou z lahve neumí pít a odmítají ji. Buďte trpělivá a vytrvejte.