Bojkot

Anonymní zeptal se před 6 roky

Dobrý den,
momentálně máme s měsíční dcerou laktační krizi. Před týdnem jsem to nečekaně dostala a ubylo mi mléko, to jsem zachránila homeopatiky a týden bylo vše v pořádku, já měla mléko a malá jedla. Od včerejška mi ale zas odmítá prso a po prisátí se odtrhne a dostane hystericky pláč. Zkoušela jsem měnit polohy, kojit ve stoje, zavinutou, když mléko odstříkám a podám přes stříkačku tak to sní. Nemyslím si tedy, že by byl problém s chutí mléka. Už nevím jak bych docílila toho, aby se přisála a u prsu vydržela. Můžete mi prosím poradit?
Děkuji moc
Lucie

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 6 roky

Vaše dcerka pravděpodobně kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste malou kojit v klidném prostředí.Buďte v neustálém kontaktu s dítětem kůže na kůži.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci,kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu.Měňte polohy při kojení.Pokud dítě před den kojení odmítá,odstříkávejte tak často,jak jste předtím kojila a dítě dokrmte některým z alternativních způsobů.Buďte trpělivá a vytrvalá,všechno ostatní může počkat.Až bojkot přejde,kojení se zase upraví.