Bojkot kojení

Kristýna zeptal se před 4 roky

Dobrý den, potřebovala bych poradit a zároveň uklidnit. Dcera 5 měsícu mi začala bojkotovat kojení, odtahuje se mi od prsa strašně se vzteká když ji prso chci dát zpět tak se mi vzpírá zničeho nic mi spadlo jedno prso mlíka teče strašně málo, nekouřím nepiju prsa střídám dostatečně jím, prosím vás o radu jak dceru zpatky přivést ke kojení, nechci krmit UM, a jak zpátky rozběhnout mlíko v prsu, ještě nedávno dcera byla celé dny u prsa milovala kojení, jsem s toho nešťastná. Děkuji 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Vaše dcera pravděpodobně kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste dceru kojit v klidném prostředí.Buďte v neustálém kontaktu s dítětem kůže na kůži.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci,nebo i přes den v polospánku dítěte,kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu. Dceru do kojení nenuťte,mohlo by to situaci zhoršit.Tvorbu mléka se snažte navýšit častým odstříkáváním.