bojkot-kojeni

Soňa Ondráčková zeptal se před 4 roky

Dobrý den. Mám 3 měsíčního syna a momentálně bojujeme s bojkotem kojení. Syn odmítá kojení, dříve pil bez problému po 2 hodinách. Přibýval dobře  – porodní váha 3800g, v 9 týdnech měl 6500g. Tento problém trvá již 3 týdny. Zprvu odmítal jen večerní kojení, pak celé odpoledne a teď bojkotuje celý den. V noci bez problémů. Jsem schopná ho nakojit jen v polospánku, v leže. Začala jsem brát homeopatika. Dlouho trvá než začne spuštěcí reflex. Použivám dudlík. Všude píšou, že se má odbourat, jenže já syna bez dudlíku neuspím či neuklidním, a tím pádem ho nenakojím. Myslíte, že dělám s tím dudlíkem chybu? Syn zatím čůrá dobře, ale už není tak spokojené miminko, jak býval. Chtěla bych kojit, ale mám strach, že to nezvládneme. Jak dlouho to asi tak trvá?

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Délka bojkotu je u každého dítěte jiná,záleží i na jeho příčině.Pokuste se tedy důvod bojkotu vypozorovat.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(starší sourozenec,hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste malého kojit v klidném prostředí.Buďte v neustálém kontaktu s dítětem kůže na kůži.Pokud jak píšete se vám mléko z prsů hůře spuští, je dobré prsa před kojením připravit nahřátím,promasírováním.Zkuste kojit hlavně v noci a přes den také v polospánku, kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu.Samozřejmě by bylo lepší dudlík nepoužívat,ale pokud ho používáte již od začátku kojení,pravděpodobně nemá vliv na bojkot kojení vašeho syna.