Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Bojkot kojení?

Klepchová zeptal se před 4 roky

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, dceři jsou 2 měsíce a je plně kojená. Ovšem nedávno začala při přiložení k prsu hystericky plakat, dělá to u obou prsů, střídám je.Jakmile si ji dám do té polohy jak jsme zvyklý tak začne nebo se jen podívá na prso a pláče. Po uklidnění pokud se to povede ho nakonec vezme ,,na milost´´ a vypije to co je zvyklá. Nedělá to u každého kojení, ale nechci ji kojení znechutit a nevím jestli dělám něco špatně já, nebo jestli ji třeba vadí tok mléka? Děkuju moc za Vaši odpověď a připadné rady  

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Mohlo by se jednat o bojkot kojení. Nejčastější příčiny bojkotu můžou být: málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení, rušivé momenty při kojení(hluk, rádio, televize, deodorant),nemoc dítěte, příliš podnětů z nabitého denního programu, změna chuti mléka po léku, potravě, menstruaci….
Zkuste dceru kojit v klidném prostředí. Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci a v polospánku kdy děti bojkotující kojení lépe spolupracují.