Bolestivé bradavky

Tereza Velíšková zeptal se před 10 měsíci

Dobry den, 
obracím se na vás s prosbou o pomoc či radu. Dnes jsme s miminkem 5 dní po porodu a najednou z ničeho nic mi otekla jedna bradavka a zároveň obě jakoby popraskaly – mírně krvácejí při přisátí miminka. Miminko stále přikládám a kojím, ale oteklou bradavku malý nemůže pořádně chytit a pokaždé se po dvou příštích pustí a začne plakat… V porodnici jsme neměli vůbec žádný problém. Malý vypil na jedno kojení klidně 25ml a byl spokojený. Spokojený je i teď, nicméně trápí mě bolest bradavek a zároveň neschopnost kojit z prsu s oteklou bradavkou. Mohla bych poprosit o radu jak bych mohla pomoci sobě od bolesti a miminku k přisátí? Bojím se abych nemusela přestat kojit. Techniku kojení máme zatím pouze v leže kvůli poporodním poraněním velkého rozsahu – zatím si nemohu sednout ani na plovací kruh. Co se týká velikosti prsů, tak mám poměrně velká prsa. Ještě dodávám že dbám na správnost techniky a polohy při kojení. 
Moc děkuji za pomoc a věřím, že mi poradíte jak na kojení bez potíží, popřípadě jaké zvolit pomůcky na zmírnění či odstranění výše zmíněných obtíží.
Hezký den přeji 
Tereza 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 10 měsíci

Pokud máte prsa rozpraskané do krve je pravděpodobně špatná technika kojení.Takto po emailu vám bohužel nedokážeme pomoci..Je třeba,aby se na vaše kojení podívala laktační poradkyně(seznam je na našich stránkách) a polohu při kojení vám upravila.Určitě by bylo lépe kojit v sedě a co nejvíce v záklonu.I  s velkým poporodním poraněním lze v sedě přiložit,protože by jste správně měla sedět s podsunutou pánví na kostrči a co nejvíce v záklonu.Vše by vám měla ukázat laktační poradkyně.Dalšími důvody bolesti a popraskání bradavek může být např.ekzém,candida,bakteriální nebo virová infekce….Pokud se úpravou techniky kojení situace nezlepší,prsa ukažte lékaři a vše s ním zkonzultujte.