Bolestive kojeni

Otázky a odpovědiBolestive kojeni
Anonymní zeptal se před 5 roky

Dobry den, rada bych se poradila, jelikoz uz zacinam byt zoufala. Synovi je 9 tydnu a jiz od sesteho tydne bojuji s bolestivym kojenim. Nekdy je to lepsi, ale posledni dny uz se to neda vydrzet. Bradavka me boli primo pri kojeni, nasledne ji mam citlivou. Mam je syte ruzove a kousek dvorce tez. Bez otoku. Bolest mimo kojeni nepocituji. 
 
Laktacni poradkyni jsem doma mela, technika sani je pry dobra. Mazala jsem canestenem- podezreni na kvasinku, zda se mi, ze kratkodobe se bolest zmirnila,   ale muj problem to nevyresilo- da se udelat nejaky ster? To dela gynekolog?
Syn ma dudlik, ale tak od 7-8 tydne, kdy uz jsem problem mela. 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Nejčastějším příčina bolestivého kojení je špatná technika .  Techniku kojení doporučuji  ještě znova osobně konzultovat s laktační poradkyni. Další příčinou bolesti může být kvasinková infekce, bakteriální či virová infekce dvorce či ekzém. Píšete , že jste na přechodnou dobu zaznamenala po antimykotické léčbě zlepšení, někdy je potřeba nasadit i celkově antimykotika.  V těchto případech je nutné se obrátit na lékaře, aby problém řešil.