Časté a dlouhé kojení 2. měsíční miminko

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníČasté a dlouhé kojení 2. měsíční miminko
Lucie Berger zeptal se před 4 roky

Dobrý den, 
mám dotaz ohledně kojení své dvouměsíční holčičky. Od začátku nám kojení trvalo běžně kolem 45min, přikládala jsem tak často, jak si řekla, postupně se délka kojení lehce zkrátila. 
Poslední týdny nám trvá raní a večerní kojení 2-3h. Malá pije např. 25min, pak si 10minut odpočne a chce znovu, takhle se to neustále opakuje. Nejprve to takto bylo jen ráno, pak večer, nyní už i v noci. Kdybych to sečetla, tak denně kojím kolem 10h – v intervalu po 2 až 3 hodinách. 1. měsíc po každém kojení spala, nyní naspí přes den max 4 hodiny. Může toto vše být způsobené nedostatkem mléka? 
Doufala jsem, že se délka kojení postupně upraví a zkrátí, ale zatím to je naopak, což už je psychicky celkem náročné. 
děkuji za odpověď.
 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Napíšete, zda dcera prospívá,ale to, že v tomto věku vyžadují děti častější kojení je normální.Mezi 2-3 měsícem děti prochází tzv.růstovým spurtem a proto vyžadují časté pití.Po celou dobu kojení platí, že dítě má být kojeno podle své potřeby, bez omezování délky a frekvence.Samozřejmě důvod častého kojení může souviset i s nižší tvorbou mléka nebo s horším tokem mléka z prsů.Prsy před kojením nahřejte,promasírujte,popíjejte při kojení teplý nápoj,prsy střídejte.