Časté kojení 12ti měsíčního miminka

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: OstatniČasté kojení 12ti měsíčního miminka
Magda Rerabkova zeptal se před 4 roky

 
Dobrý den,

mám následují dotaz:
Můžu mou 12ti měsíční dceru kojit kdykoli přijde a ukáže na prso a řekne mňam?

Měří 77cm a váží 10,93 kg.
Má reflux na který dáváme antiacit a pořád pláče kvůli prdíkům tak 3x denně a v noci se 3x budí – dáváme Espumisan a BioGaia.

Před 11tým měsícem vypadal její jídelníček takto:
6:00 – kojení
9:00 – kojení
11:00 – kojení a ovoce
13:00 – oběd (bez kojení)
16:00 – kojení, ovoce a jogurt
19:00 – kojení (občas kašička se švestkou nebo papayou)
v noci bez kojení – když se vzbudila kvůli prdíkům, tak jsme ji pohoupali a zase usnula

Od 11tého měsíce přišla na to, že když ke mě přijde a ukáže na prso a řekne mňam, že pochopím, že má hlad a dám ji napít. Začala ale chodit i mezi jídly a vždycky kdž ji bolí bříško nebo trápí reflux, někdy pije jen 2-3 minuty a pak už nechce, ale říká si po 15-20ti munutách znovu.

Doktorka říká, že bych ji tolik koji již neměla, někdy je to teď i 8x-10x denně a začala si dožadovat i v noci – 1-2x, když se vzbudí kvůli prdíkům a už nechce usnout, ani když ji nosíme.

Manžel mi taky říká, že bych jí neměla dávat tolik, ale když se snažím jí vysvětlit, že bude pít až za 2 hodiny, tak začne strašně plakat a nebo stejně pořád chodí a dožaduje se kojení. I když se mi někdy povede oddálit to o půl hodiny, je to o nervy, protože si nechce hrát, ničím se nenechá rozptýlit, jedině že mě nevidí, ale vzhledem k tomu, že se o ni starám celý den, není možné, abych se jí schovávala, a přijde mi to i divné.

Intuitivně cítím, že vůbec nevadí, že ji tolik kojím, protože mléka pravděpodobně už nemám tolik a není tolik výživné, ale doktorka mi říká, že je na hranici s BMI, tak nevím.
Má dcra má celkově vsoký apetit, jedla by pořád i normální jídlo, kdykoli ho vidí, tak se ho hned dožaduje, když před ní jíme tak chce taky.

Nerada bych ale v dceři vypěstovala nějaký návyk, který by pro ni nebyl dobrý – že může vše řešit jídlem, že ji kdykoli dám to co chce a když ne, tak udělá scénu a stejně to dostane atd.

Prosím poraďte mi, co je v mé situaci správně, jestli když ji budu kojit, jak si řekne, tak to pro ni může být ve výsledky špatně – mixování natráveného mléka prý ještě zhoršuje prdíky plus ten návyk, že si vždy vše „vykřičí“.

Moc děkuji a přeji krásný den,
Magda
mrerabkova@gmail.com

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Pokud kojení vyhovuje vám i dítěti není důvod dceru nijak omezovat.To,že vaše dítě vyžaduje v tomto věku ještě kojení není nic zvláštního.Nebojte se žádný“závislák“ se z dcery nestane.Dlouhodobé kojení představuje pertnerský vztah mezi matkou a dítětem, je základem,aby si dítě vytvořilo svůj bezpečný svět.Matka, která dlouhodobě kojí své dítě je vidí více pozitivně,reaguje vstřícněji na jeho potřeby.Vaše dítě ještě není na odstavení zralé.Dítě by mělo být odstavováno postupně a měla by na něj být připravena matka i dítě. Proto vyhovte svému dítěti a pokud by jste chtěla postupně kojení ukončit(kojit lze do 2 let a déle), podívejte se na http://www.kojeni.cz, kde o odstavování píšeme.