Co oželet ve výživě

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: OstatniCo oželet ve výživě
Anonymní zeptal se před 5 roky

Hezký den, mám devítiměsíční dceru, do šesti měsíců jsem kojila výhradně, od šesti dostává příkrmy. Dopoledne mixované ovoce (nejčastěji banán + jablko, popřípadě banán + řepa, co nesní, dopapne odpoledne, obvykle sní za den celý jeden banán a jedno jablko), v poledne masozelenina (buď vařím nebo kupuji Hami), večer kaši (kupovaná s UM, domácí z vloček mi nejí).
Dcera má cca 7,3 kilo, vysoká je 74 cm. Je vysoká a štíhlá, žádná baculka. Po nemoci mi přestala jíst obědy. Doktorka říká, že do ní mám dostat cca 250g příkrmu, že potřebuje maso, ale když si vezme více než 50 g, jsem spokojená. Nemůžu do ní nic moc dostat, přijde mi, že bych musela přestat přes den kojit, aby si vzala něco jiného. Na druhou stranu nevím, jestli je možné nechat dítě o mléce, ovoci a večer kaši.
Můžete mi poradit, jestli bílkoviny v mléce dokáží nahradit ty v mase? Nebo jestli mám omezit mléko a soustředit se na příkrmy? Mléko je ale to jediné, na co má chuť prakticky vždy. S její váhou nechci experimentovat nebo ji nechat vyhladovět. 
Nevím, co je pro dítě v jejím věku přínosnější: zda zelenina s masem nebo mateřské mléko. 
děkuji za odpověď