Dcera odmítá prso

Alena zeptal se před 5 roky

Dobrý den chtěla bych poprosit o radu. Mam 5,5 měsíční holčičku od 4 měsíců kojim jen ráno jinak prso odmítá. Takže si ráno cca 10-20 minut cucne a dopapa bebu s lahvičky. Ted je to 5 den co prs odmítá úplně, pláče a pláče když ji prs nabidnu. Zkoušela jsem ted odsat a NIC. Na bradavce jsou videt kapičky mléka ale jinak nic. Myslíte, že už je konec kojení ? Nebo je jeste nějaká šance? Dcera má nemocnou ledvinu půjde na operaci takže mateřské mléko by bylo pro ni to nejlepší. Děkuji za jakou koli radu.

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Vaše dcera pravděpodobně kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….Pokud prs dcera odmítá,je normální,že se tvorba mléka snížila.
Zkuste ji kojit v klidném prostředí.Buďte v neustálém kontaktu s dítětem kůže na kůži.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním. Zkuste kojit hlavně v noci,nebo i přes den prs nabízejte v polospánku,kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu.Pokud se vám dcera podaří k prsu přiložit,zkuste ji případný dokrm podat cévkou a stříkačkou přímo u prsu.Bude tak více motivovaná k sání z prsu.