Dcera odmítá prso

Petra Dittrichová zeptal se před 6 roky
  1. Dobry den.
    Mam dceru, 3,5 měsíce. Do ted kojeni bez problémů a poslední tyden se mi vecer u prsa vzteka, spis ho vůbec nechce. Včera se mi to stalo dokonce přes den. Prso vůbec nechtěla. Mléko chce, pokud odstrikam tak pije. Dnes uz přes den pila normálně, ale vecer zase prso nechtěla. Jen jsem se přiblížila uz spustila pláč. Nevíte prosim čím to muže byt způsobené a jak tuto situaci řešit?
    Dekuju moc za rady.
1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 6 roky

Váše dcera pravděpodobně kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný nebo slabý vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste malou kojit v klidném prostředí.Buďte v neustálém kontaktu s dítětem kůže na kůži.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci,kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu. Nabízejte prsa často a zkuste kojit v oblíbené  poloze. Rozhodně dítě do kojení nenuťte. Pokud se dítě nebude přisávat zvolte alernativní dokrm vašim odstříkaným mlékem. Buďte trpělivá a vytrvejte.