dite-odmita-prso

Hanka zeptal se před 4 roky

Hezký den, mám 5ti měsíční holčičku, kterou nemůžu vůbec přimět ke kojení. Už od zarození nebyla na prso nijak žhavá, narozdíl od sestřišky (máme dvojčata), která mlíčko nikdy neodmítla. Obě jsem kojila ze začátku ve dvouhodinových intervalech, ale malá pak přestala chtít a musela jsem ji prso více strčit do pusinky a kojit v absolutním klidu. Nakonec jsem ji prodloužila intervaly co 3 hodiny a o hodně se to zlepšilo. Tak asi neměla hlad, jsem si říkala. Teď jí je 5 měsíců a nefunguje na ni už vůbec nic. Jakmile prostě vyndám prso hned zneklidní a pokud se ji pokusím donutit, tak řve jak tur. Zkoušela jsem i triky, že vytáhnu dudlík a strčím prsíčko, ale to fungovalo jednou. Začala už jíst i zeleninové příkrmy a rýžovou kaši na večer a to jí moc chutná a jí ukázkově, ale nakojit ji přes den je kus umění a když se to podaří, tak jsem celá překvapená. Přitom večer a během noci se napije ukázkově. Už mě vúbec nenapadá, čím to může být. Vypadá spokojeně, že ji nic nechybí. Jak kdyby neměla hlad. Prosím o radu, jak by se to dalo zlepšit a kolikrát denně bych jí měla nakojit, aby ji mlíčko nechybělo.   Děkuju moc.  

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Váše dcera pravděpodobně kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste ji kojit v klidném,tichém prostředí.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci,nebo přes den v polospánku dítěte,kdy je více ochotné pít než v bdělém stavu. Pokud dcera bude kojení přes den odmítat,mléko ji odstříkejte a podejte např.v hrnečku s pítkem.Četnost kojení přes den závisí na tom kolikrát dcera pije v noci a večer.V tomto věku by děti měly být ještě plně kojené a tudíž pijí z prsu často.