dotaz

Anonymní zeptal se před 6 roky

Dobrý den,
jsem v šestinedělí, dcera se mi narodila 27.6. a bohužel mi diagnostikovali ulcerózní kolitidu.
Pan doktor mi dal pět různých léků s tím, že mám přerušit kojení. Dcera je nyní plně kojena, což mi přijde líto, na začátku jsme měli problém s kojením, byla dokrmována, nejspíš kvůli žloutence. Nyní je plně kojena a prospívá, za minulý týden přibrala 400 g.
Pan doktor z gastroenterologie se nikdy s kojící ženou nesetkal a nekompromisně řekl přerušit kojení a užívat léky: Asacol, prednison,ciplox,acidum a držet bezezbytkovou dietu.
 
Chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, neznáte někoho komu při kojení diagnostikovali ulcerózní kolitidu a jak daná postupovala, či se tato nemoc nedá léčit šetrněji bez přerušení kojení? Nebo nějakého doktora, který se s tím již setkal.
Pak, dá se vůbec přerušit kojení? A i kdybych udržela laktaci odstříkáváním i při té dietě, mohla bych vůbec po dokončení léčby po braní těch léků ještě vůbec kojit?
Dále ani nevím jak začít s umělou výživou, malou nevážím, kolik vypije, tolik vypije, takže nemám přehled kolik pije a na krabici nutrilonu je, že by měla pít v pěti dávkách denně 670 ml v jedné dávce 133 ml, což mi přijde hodně.
Malá spí přes noc až 7 hodin v kuse, musím jí budit kvůli dávce nutrilonu?
A v neposlední řadě, dávám dceři vitamín baby-D3, ale na krabici nutrilonu je, že tento vitamín již obsahuje, mám tedy dávat i nadále ještě vitamín baby-D3 na víc?
 
Děkuji za odpověď jsem moc nešťastná, chtěla jsem kojit co nejdéle.
 
S pozdravem a přáním krásného dne, Kovaříková Eliška , Tachov