Elektronická cigareta

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: OstatniElektronická cigareta
Leona zeptal se před 2 týdny

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak moc škodlivé může být kouření e-cigarety když kojím. Kdysi jsem kouřila e-cigaretu hodně a ve velkém (asi 12 mg), na začátku těhotenství jsem přestala. Nyní má syn 5 měsíců a nezvládla jsem to a zase kouřím e-cigaretu. Nikotinu si přidávám jen velmi málo (asi 3-5mg). Kouřím  buď hned po nakojení (kojím každé tři hodiny) nebo max. 1,5 hod. před dalším kojením. Je to dostatečný odestup? Jak nebezpečné to může pro syna být? Je to pro mě bohužel moc těžké a zápasím s tím každý den…
Díky za odpověď.
 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 2 týdny

Je bezpečnější používat elektronické cigarety než kouřit konvenční cigarety během kojení. Páry elektronických cigaret mají mnohem méně toxinů a na mnohem nižších úrovních než tabák.I když se přestalo  v oblasti veřejného zdraví říkat, že elektronická cigareta je stoprocentně bezpečná, je to částečně proto, že dlouhodobé účinky vapingu ještě nejsou známy.
Přesto není nutné přestat kojit, nebo se obávat následků. Vaše  MM je dokonalým jídlem pro vaše dítě a je to vše, co potřebuje pro prvních šest měsíců, chrání dítě před infekcemi a má dokonalou rovnováhu živin, které mu pomáhají prospívat.  Kojení je prospěšné i po roce věku dítěte, proto se doporučuje kojit 2 roky i déle. MM je stále kvalitní obsahuje ideální  složení a hlavně imunitní faktory a není pravdou, že kojení po roce už dítěti nic nepřináší. S dítěte, jste prostřednictvím MM propojená, když onemocníte, obranné látky se dostávají do MM a tím i k dítěti, které chrání. Funguje to i opačně. To žádná umělá výživa nedokáže.Jako preventivní opatření se doporučuje vaping po kojení, je méně pravděpodobné, že vaše mléko bude přímo ovlivněno nikotinem v e-cigaretě. Je bezpečnější kouřit venku. Ačkoli vydechujete jen malé množství nikotinu a dalších toxinů, neví se dost o dlouhodobém účinku pasivního vapování na kojence. Vlády omezují  hladiny nikotinu v e-kapalinách na maximální sílu 20 mg / ml. Hledejte značku, která má toto označení  nebo značku CE, abyste věřila tomu, co říká štítek.Hlavně se neobviňujte, kojením poskytujete dítěti vše potřebné.