Frekvence kojení

Anonymní zeptal se před 6 roky

Dobrý den,
mám 3-týdenní dceru, kterou plně kojím. Trpí na „prdíky“ téměř po každém kojení (Bio Gaia, kterou podávám 5 kapek denně moc nepomáhá). Dcera je velmi neklidná a dožaduje se velmi častého krmení – dopoledne co 2 hodiny, večer však i co hodinu, v noci spí vkuse 4-5 hodin. 
Navíc pije docela dlouho (i 45 minut), a někdy, když ji položím do postýlky, tak se po půl hodině dožaduje dalšího kojení. Večer mám dojem, že chce být u prsu ne proto, že má hlad, ale že je ji tam dobře. U kojení někdy usíná, a tak ji musím budit.
Můžete mi poradit, jestli je to tak v pořádku? Mám ji kojit podle toho, jak ona to vyžaduje nebo ji nastavit režim např. co 2 hodiny max. 20 minut? Už jsem to tak zkoušela na radu paní doktorky, ale dcera brečela jak o život a nedala se nijak utišit.
S doktorkou jsem i řešila, zda mám dostatek mléka. Ona mi na to řekla, že pokud v noci prospí alespoň 3 hodiny vkuse, tak mléka dostatek má. Během 24 hodin promočí min. 8 plen. Před kojením nemám vždy prsa nalitá (tvrdší), ale mléko při stlačení prsu teče.
Děkuji za odpověď.
 
Michaela Wiselková