hltani pri kojeni

Žaneta zeptal se před 5 roky

Dobry den,
Prosim o radu..mam 4 tydny stareho chlapecka,narodil se o mesic drive ale prospiva a je plnne kojen. Od pocatku druheho tydne hodnevtrpi na vetry a hodne place. U kojeni hrozne hlta,vydava zvuky,riha a prdi…a obcas se u prsa i pozvraci..
Jde nejak naucit dite,aby pilo klidne? Zjistila jsem,ze mu to asi moc strika do pusy,tak jsem zacala kojit vleze,uz se tak nezalyka.ale hlta a vydava zvuky u jidla porad.
Prave asi zacina jeho rustovy sprut.zacal byt hodne nervozni a casto place a je k neuteseni ale kdyz mu dam jist,zvraci …a to klidne i hodinu po jidle vyzvraci srazene mleko…
Mam mu i presto davat tak casto jist?
 
Moc dekuji za informace
 
S pozdravem Žaneta Kubičkova
Da se s to

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Dle toho co popisujete se jedná pravděpodobně o silný vypuzovací reflex. Zkuste těsně před kojením trochu odstříkat, zvolte polohu při kojení takovou, abyste byla spíše v záklonu(polosedě), aby mléko gravitací tak snadno nevytékalo. Během kojení, když budete vidět, že se dítě zalyká, položte celou dlaň na prs a mírně stlačte.Tok mléka se tím zpomalí.Dále se může jednat o GER.Mléko ze žaludku se vrací zpět do jícnu,protože svěrač v dolní části není zcela funkční.Udává se, že až 50% dětí může GER mít.U většiny dětí se sám spontálně upraví, ale může přetrvávat i nekolik měsíců.Doporučení při GER jsou:zvýšená poloha,nošení dítěte v antirefluxní poloze-ne v klubíčku. Musí mít natažené nožičky, nesmí se krčit, protože tlakem na žaludek by se mléko ze žaludku vracelo zpět.Pokud se situace nezlepší,proberte vše s pediatrem.