Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Hrudka v prsu

Aneta Lipusová zeptal se před 4 roky

Dobrý den,
asi před 14 dny jsem byla s horečkama v nemocnici, domnívala jsem se, že mám v prsu zánět (neboť jsem si v něm našla hrudku) avšak na gynekologii mi udělali sono a o zánět se nejednalo (prso nebylo ani červené ani bolestivé) – zjistili mi nakonec spálu, čili horečka se prsu netýkala.
Nicméně hrudka je v prsu stále, je poměrně velká (asi 5×5 cm), ale nijak mě neobtěžuje. V tomto prsu mám méně mléka (odstříkávám z něj méně než z druhého), za to druhé se mi stále velmi nalévá. Hrudku jsem se snažila rozmasírovávat, vyzkoušela snad všechny rady, jež jsem našla, ovšem bez výsledku. Mám strach, aby mi hrudka nepřerostla v zánět nebo absces. Chci se tedy zeptat, zda mám situaci dále nějak řešit (nicméně na gynekologii jsem volala a tam mi doporučili, ať nechodím v této situaci, pokud to nebude nutné), nebo zda hrudka ničemu nevadí? Mám 6 týdenního chlapečka, plně kojený, žádné problémy s kojením nemám.
Moc děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Jakoukoliv bouli (útvar) v prsu která se nezmenšuje, nelepší častým přikládáním miminka, nahříváním, odstříkáváním, chlazením ….. přetrvávající déle než 48 hod. je třeba konzultovat s lékařem. Píšete, že vám na gynekologii dělali i SONO, museli tedy dojít k nějakému závěru o co se jedná a sdělit vám případný další postup.Pokud ne, vše s nimi zkuste zkonzultovat ještě jednou alespoň po telefonu….