Imunitní okénko versus plné kojení

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: OstatniImunitní okénko versus plné kojení
Eva zeptal se před 4 roky

Dobrý den,
mám plně kojenou, prospívající holčičku, které bude za týden 5 měsíců. Při narození měla 3,4 kg, nyní má 7,7 kg. V porodnici nám říkali, že je nejlepší plně kojit 6 měsíců. Nyní jsem mluvila s kamarádkou, která mi ale říkala, že podle nových výzkumů a jejich pediatričky je vhodné začít s příkrmy ještě před dosažením půl roku. Mezi 4. a 6. měsícem, kvůli tzv. imunitnímu okénku, jakožto prevenci alergií na potraviny. Tak nyní nevím, co je lepší? Můžete mi prosím poradit? Moc Vám děkuji! Eva Černošová

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Nedávno publikovaná námitka proti osvědčeným směrnicím Světové zdravotnické organizace (WHO) o otázkách kojení nevychází z výsledků současného výzkumu a zbytečně zpochybňuje jasné výhody výlučného kojení po dobu alespoň prvních 6 měsíců života.
Academy of Breastfeeding Medicine (ABM), globální organizace lékařů, podporuje doporučení WHO z roku 2001 kojit výlučně ( bez dokrmování umělou výživou nebo nemléčným příkrmem) po dobu 6 měsíců a klade důraz na prokázané zdravotní přínosy pro kojence i matku. ABM varuje před nepodloženými a protikladnými zprávami, které jsou zbytečně matoucí.Více info o zavádění příkrmů a vyjádření k neopodstatněnému závádění  příkrmů před 6 měsícem najdete na našich stránkách v sekci rady a návody.