Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Jak se znovu rozkojit

Jitka Šindelářová zeptal se před 4 roky

Dobrý den,
 
chtěla bych moc poprosit o radu. Mám dceru 2,5mesice. Strašně moc bych ji chtěla kojit, bohužel od začátku července jsem dokrmovala flaskou a teď již úplně, jelikož prso už nechce. Když zkusím odsat tak v prsou ještě něco je (není toho moc tak cca 10ml, ale vím, že by to šlo ještě rozkojit).
 
Jsem na sebe strašně naštvaná, že jsem jednou poslechla jiné. Jelikož se malá narodila v půlce června, tak ihned přišly tropické teploty a stále brečela. Všichni mi pořád nutili, že má určitě hlad, že mám málo mlika a tak. Mléka jsem měla hodně, jelikož přibrala úplně nádherně, ale ten nápor okolí ve mě způsobil dojem, že mají asi pravdu a zacla jsem ji dokrmovat. Později, když jsme se s dcerou poznaly více jsem zjistila, že nesnáší horké dny, jakmile nebylo horko a jen příjemně, tak neplakala. Ale bohužel už prso moc nechtěla, tak jsem už jen odstrikavala a jelikož mlicka ubyvalo, dokrmovala UM. 
 
Stále bych to chtěla zkusit, klidně i přikládat každou půl hodinu, aby se mlíčko doplnilo. 
Je ještě nějaká šance, že by to šlo? 
Omlouvám se za sloh.

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Určitě se můžete opět pokusit rozkojit.Dceru zkoušejte často přikládat(10-12x denně).Pokud prs odmítá,zkoušejte přikládat v polospánku.Odbourejte lahev a případný dokrm podávejte nejlépe stříkačkou a cévkou přímo u prsu.Po každém kojení můžete ještě odstříkávat( na množství odsátého mléka vůbec nezáleží).Pozvěte si domů laktační poradkyni(seznam je na našich stránkách)a vše s ní proberte a nechte si od ní případně ukázat i výše zmíněný alternativní způsob dokrmu.