Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Jak vyřešit problém s vpáčenými bradavkami ve 25. týdnu?

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníJak vyřešit problém s vpáčenými bradavkami ve 25. týdnu?
Markéta Marques zeptal se před 5 roky

Dobrý den,
jsem ve 25.  týdnu těhotenství a moje gynekoložka mě upozornila na problém s vpáčenými bradavkami a komplikace, které mohou při kojení přinést.
Obecně mám levé prso a dvorec trochu větší než to pravé, a stimulací bradavka na levém prsu vystoupí trochu snadněji, než na pravém, kde nevystoupí skoro vůbec. Mám obavu, že nebudu moci kojit a chtěla bych to začít řešit co nejrychleji.
Četla jsem na internetu různé tipy, zkoušela masáže… ale nejraději bych začala používat formovače bradavek Medela. Můžu s nimi začít i bez osobní porady s gynekologem nebo laktační poradkyní?
Pokud mám tento problém ovšem řešit osobní konzultací s laktační poradkyní, poradíte mi na koho konkrétně se mám obrátit (oblast Praha, nebo Praha 3)? Nebo stačí konzultace s gynekologem? Říkám si, že kdyby moje gynekoložka věděla, jak to řešit, řekla by mi to rovnou…
Děkuji předem za Vaši odpověď. Markéta M.

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

V případě plochých nebo vpáčených bradavek se doporučuje od 6 měsíce těhotenství používat formovače bradavek.Pokud vám tedy gynekoložka diagnostikovala vpáčené bradavky,určitě formovače můžete začít používat.Zpočátku se nosí pouze krátkou dobu(1-2 hodiny)a postupně se délka nošení prodlužuje.Po porodu by se měly nosit neustále.V případě,že by se miminko na vpáčené bradavky nemohlo přisát,kojí se s kontaktními kojícími kloboučky.