Jaké umělé mléko zvolit, když nebudu kojit?

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníJaké umělé mléko zvolit, když nebudu kojit?
Magdalena zeptal se před 5 roky

Dobrý den, řeším otázku umělého mléka pro naše druhé miminko, které nyní čekám.
Naší prvorozenou jsem se zodpovědně snažila kojit, chytila jsem kvůli tomu i nemalé nervy, když se mi v porodnici nedařilo rozkojit se, a bohužel po šesti týdnech jsem stejně o mléko přišla a začali jsme kupovat Sunar..
Když si teď s odstupem času uvědomím, jaké potíže a problémy jsem s tím měla já a myslím si i dcera, přemýšlím, jestli to chci u druhého dítěte vůbec zkoušet. Malá se snažila pít i tři čtvrtě hodiny a pořád brečívala, pořád na tom prsu byla a já myslela, že je najezená, že jí třeba bolí bříško z Vigantolu… Muselo to být hodně náročné i pro ní..
Nejenom v době těhotenství a kojení, ale od té doby stále mám tak citlivé bradavky, že se jich nemůže prakticky dotknout ani manžel, ani já sama, když se třeba převlékám a „zavadím rukou“. Kojila jsem s kloboučky a ani s nimi to nešlo, bradavky si nestouply a ta bolest byla nezapomenutelná, a to jsem neměla ani zánět, ani popraskané bradavky… 
Říkám si, že si to trápení s druhým miminkem odpustíme, a že budeme dávat UM od narození. Nebudu se stresovat v porodnici, miminko dostane vždycky mlíčko, co očekává, a ne že se bude minut snažit cucat a bude stále hlady 🙁 … Chtěla bych zvolit to nejkvalitnější, aby obsahovalo aspoň sebemenší ochranu proti virovým nákazám, které obsahuje mateřské mléko, a aby se dobře trávilo. Můžete doporučit? Hipp, Nutrilon nebo Sunar, Beba?
Děkuji za radu. 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Výběr umělé výživy záleží na vás a ev.na porodnici kde se rozhodnete rodit,jakou pro dokrmy používají.Složení UM je převážně stejné, pouze od jiného výrobce.Pokud nemáte v rodině velkou alergickou zátěž, určitě není třeba používat mléka hypoalergenní.