kdy skončit s kojením

Anonymní zeptal se před 5 roky

Dobry den, kojím 7 měsícu a zdá se mi že mám již málo mateřského mléka. Od 5.měsíce přikrmuji a teď kojim v noci 1-2 a přes den jen ráno a odpoledne, když má syn hlad před večeří. Snažím se mu dát napit i mezi jídly, ale prso odmítá. Znamená to že už přestávám kojit? Chtěla jsem kojit aslespoň do roka a nejlépe co nejdéle. Když odsavám tak max.100ml. Stačí mu to? A je mléko dost vyživné? pestrou stravu jím a beru i vitamíny. 
dekuji 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Podle toho co uvádíte, vaše dítě pravděpodobně kojení bojkotuje.  Nejčastější příčiny bojkotu můžou být: málo nebo naopak hodně mléka, silný nebo slabý vypuzovací reflex, omezované kojení, rušivé momenty při kojení(hluk, rádio, televize, deodorant),nemoc dítěte, příliš podnětů z nabitého denního programu, změna chuti mléka po léku, potravě, menstruaci….a další.
Zkuste malého kojit v klidném prostředí. Buďte v častém kontaktu s dítětem kůže na kůži. Zkuste kojit hlavně v noci, kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu, taky přes den v polospánku. 100 ml odstříkaného mléka není málo. Odstříkané mateřského mléko můžete podat z hrníčku s pítkem, nebo ho použít  do příkrmu. Kojení nabízejte ,ale nenuďte.