Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Kojení

Kateřina zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, 
mám doma 5 týdenní holčičku s chci se zeptat ohledně kojení. Kojit skoro pořád, dopoledne a večer cca od 17 hodin chce kojit po půl hodině až hodině. V noci je to cca po hodině max po dvou. Jedině kdy má delší interval je okolo oběda, když jdeme ven na procházku, to vydrží i 4hodiny. Kojime ruzne dlouho 10-30 minut, většinou u kojení usíná. 
Děláme něco špatně? Co mám dělat, aby vydržela mezi kojenim déle? Nemám dávat umělé mléko? Mléka si myslím, že mám dost.
Děkuji
Kateřina 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 1 rokem

Nepíšete zda jste byla u pediatra na převážení a zda dcera prospívá a má dostatek počůraných plen. Pokud je toto v pořádku, tak dceru kojte kdy bude chtít. Dítě má být kojeno podle svých potřeb, to je bez omezování délky a frekvence. Kojení bez omezování je předpokladem úspěšného kojení. Omezované kojení případně podávání umělé výživy když není třeba může přinášet pouze problémy s prsy, snížení tvorby mléka, nespokojenost a nesprospívání dítěte.  Každé dítě si samo reguluje kalorický příjem. Můžete si případně nechat zkontrolovat techniku kojení laktační poradkyní, zda je sání dcery efektivní. Seznam najdete na našich stránkách.