Kojeni

Adéla zeptal se před 4 roky

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu. Jsem 12 den po porodu a od začátku mám problémy s kojenim z pravého prsu. Již v porodnici jsme kojili s kloboučkem a jelikož mlíčka bylo až až, chodila jsem odsávat. Teď co jsme doma, používáme kloboucek stále, malá se jinak nepřisaje vůbec. Prsa střídám při každém kojení, většinou pravým začínám. Za poslední dva dny ale pozoruji, že se mi pravé prso přestalo nalivat a oproti pravému je tak o číslo a půl menší. Co můžu udělat proto aby mlíčko bylo i v pravém prsu? Nebo jak tuto situaci řešit? Moc děkuji za odpověď.  

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

 Klobouček  může postupně snižovat tvorbu mléka a kazit techniku sání.Když se ale dítě nepřisává, protože jsou vpáčené či ploché bradavky, pak je klobouček na místě. Raději kojit přes klobouček než nekojit vůbec.
Pokud  prs bude malá odmítat, měl by se odstříkat, jinak je pravděpodobné, že se  v něm produkce mléka úplně zastaví. Některé děti preferují jeden prs před druhým, zvláště v případě, že neoblíbený prs byl někdy oteklý, špatně fungoval vypuzovací reflex, přechodně se v něm snížila tvorba mléka. Můžete zkusit přikládat hlavně v noci, nebo když je malá rozespalá, kdy děti obyčejně lépe spolupracují. Pokud se kojení přesto neupraví je možné kojit jenom z jednoho prsu.Ještě bych vám doporučila kontaktovat laktační poradkyni, která vám zkontroluje techniku kojení a případně pomůže odbourat používání kloboučků.