Warning: filesize(): stat failed for /data/web/virtuals/100433/virtual/www/domains/kojeni.cz/wp-content/uploads/wpo/images/wpo_logo_small.png.webp.lossy.webp in /data/web/virtuals/100433/virtual/www/domains/kojeni.cz/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/rosell-dk/webp-convert/src/Convert/Converters/ConverterTraits/EncodingAutoTrait.php on line 70

Warning: rename(/data/web/virtuals/100433/virtual/www/domains/kojeni.cz/wp-content/uploads/wpo/images/wpo_logo_small.png.webp.lossy.webp,/data/web/virtuals/100433/virtual/www/domains/kojeni.cz/wp-content/uploads/wpo/images/wpo_logo_small.png.webp): No such file or directory in /data/web/virtuals/100433/virtual/www/domains/kojeni.cz/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/rosell-dk/webp-convert/src/Convert/Converters/ConverterTraits/EncodingAutoTrait.php on line 73
Kojení a tetování | Kojení.cz

Kojení a tetování

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: OstatniKojení a tetování
Jana zeptal se před 3 roky

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat. Mám 5ti měsíčního syna. Dáváme na doporučení lékařky odpolední příkrm- např. Mrkev, brambor a dávám už i kuřecí maso. Večer mu dávám i kašičku. Kojím jak si malý řekne. Ale většinou 2x dopoledne, 1x odpoledne a 1x v noci. Chci se zeptat, dostala jsem už před rokem poukaz na tetování, jelikož jsem byla těhotná, tetování jsem hned zavrhla. Poukaz má za 2 měsíce vypršet a já se chci zeptat, jestli se teď muzu nechat tetovat, i když kojím? Nechci malymu nějak ublížit nebo něco zanedbat, proto se ptám. Jsou na to hodně odlišné názory, tak chci názor nekoho, kdo se v tom opravdu vyzná. Předem moc děkuji za odpověď. 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 3 roky

S tetováním u kojící ženy se doporučuje počkat až  do  9-12 měsíce věku dítěte.
Všeobecná doporučení :

  • Tetování si naplánujte před těhotenstvím. Tattoo umělci nebudou tetovat těhotnou ženu a mnozí budou odmítat tetování i kojící ženy.
  • Vyléčení tetování trvá 1-3 týdny
  • Dodržujte všechny všeobecné bezpečnostní pokyny a pokyny pro následnou péči. Ujistěte se, že jste přišli k renomovanému umělci tetování, který dodržuje všeobecná bezpečnostní opatření. Postupujte podle pokynů pro následnou péči, abyste zabránili infekci.
  • Počkejte, až je dítě starší nebo odstavené. Pokud chcete získat tetování v době kojení, je nejlepší počkat, až bude vaše dítě starší (9-12 měsíců) nebo odstaveno, abyste snížili riziko potenciálních infekcí nebo vystavení těžkým kovům.