Kojení – odstavení závisláka

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Ukončování kojeníKojení – odstavení závisláka
Jitka Matějíčková zeptal se před 5 roky

Dobrý den,
mého ročního syna stále kojím, dobře jí příkrmy 3-4x denně, ale kojení neubývá, pořád kojím 5x až 8x denně, v noci se budí také tolikrát, bez bradavky v prse neusne, nejde vyměnit za dudlík, hysterický řev, hned to pozná, nejen že bradavku dudlá, ale i pije.
Přes den vyžaduje kojení před, po nebo během příkrmu, jinak v příkrmu nepokračuje, dále ho vyžaduje i mezi příkrmy.
Přijde mi, že kojení neubývá a už z toho začínám být vyčerpaná, zdá se, že je na kojení uplně závislý. Ráda bych se vyhla umělému mléku, do kdy je nutné ho případně dávat?
Prosím o radu, jak aspoň částečně začít snižovat kojení.
Děkuji předem a zdravím.
Matějíčková
 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Roční dítě již při případném odstavení nepotřebuje dostávat umělou výživu.Stačí dostatek jiných tekutin,mléčných výrobků a už může pít i kravské mléko.Odstavování je věc velmi individuální.Záleží na tom kolikrát denně kojíte. Začněte vynechávat to kojení, které syn nejméně vyžaduje.Nesvlékejte se před synem,nevyhledávejte místa připomínající mu kojení.Snažte se pozornost odvést např.hračkou,procházkou….Místo kojení nabízejte jinou náhradu. Večer místo kojení můžete dítěti zpívat, hladit ho, držet v náručí.Zkrátka poskytnout citovou náhradu za kojení.Pokud chcete odbourat pouze noční kojení, ať k synovi vstává manžel a nabízí něco jiného k pití a snaží se uklidnit syna jiným způsobem.