Kojení přes kloboučky, málo mléka – spavé dítě

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníKojení přes kloboučky, málo mléka – spavé dítě
Anonymní zeptal se před 6 roky

Dobrý den, mám šestitýdenní holčičku Rozárku, kterou kojím přes kloboučky (s tímto jsme odcházely již z porodnice), ale bohužel ji musím dokrmovat UM, protože mám zřejmě málo MM a malinké to nestačí. Po příchodu z porodnice jsem zkoušela přejít na kojení bez kloboučků, ale špatnou technikou kojení jsem docílila akorát rozkrvavených bradavek a nepřibývajícího dítěte. Tak jsme se opět vrátily ke kloboučkům – říkala jsem si, lepší kojení s kloboučky než žádné…
Jenže problémy s kojením pokračují a bohužel se stupňují, Rozárka u prsa neustále usíná a opravdu tvrdě spí, takže naše kojení trvá třeba hodinu, hodinu a půl, pak ji odložím, tak se vzbudí a vyžaduje se znovu prsa a tak pořád dokola. Je to opravdu únavné a to pro nás pro obě. Dr. mi poradila, ať dokrmuji UM, takže když vidím, že je Rozárka stále hladová, dám jí napít z flašky. 
Ráda bych u kojení zůstala, ale obávám se, že tím slabým sáním Rozárky mi ubývá mléka a to dost, protože ta poptávka po mléku asi není taková, jaká by měla být … jsem z toho nešťastná.
Rozárka je ale bojovník, naštěstí se nechce vzdát prsa a i přes kloboučky a flašku má stále snahu přisát se k prsu samotnému, bohužel se ale stále přisává špatně (mám ploché bradavky, tak asi i proto). Nevím, zda tedy není už pozdě na to, aby se to naučila správně…
Koupila jsem i suplementor, ale potřebovala bych s tím pomoci, alespoň poprvé ukázat, jak na to, dát jí dokrm touto cestou a pokusit se rozkojit.
Proto bych se Vás chtěla zeptat, zda je možné, aby nás některá laktační poradkyně navštívila doma a ukázala nám správné techniky kojení a pomohla s aplikací suplementoru. Jsme z Nového Oldřichova (okres Česká Lípa).
Předem moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.