Kojení vs. rostoucí zoubky

Anonymní zeptal se před 6 roky

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda může mít na kojení vliv růst zoubků. Našemu mimi je 4,5 měsíce a před týdnem jí začaly vykukovat dva spodní řezáky. Pak byl týden klid a teď křičí zas, přijde mi, zda se nechystá ven i první jednička nahoře. Příp. jestli ji ještě nebolí ty spodní řezáky (pořád vykukují jen cca na 1mm).
Od té doby máme přes den problémy s kojením – malá má hlad, dudlá si ruku (dudlík nepoužíváme – odmítá ho), ale když jí nabídnu prso, tak to zkusí, ale sát nechce, jen čeká, až to začne „samo stříkat“, což nezačne (aby se mi spustil vypuzovací reflex, musí chvilku sát). Takže se ihned odtáhne, prso znovu nechce a vzteká se. Takhle to opakujeme několikrát a nakonec se přisaje až třeba napočtvrté, když jí u prsu držím tak trochu silou (což mi nepřijde ideální metoda). Co s tím?
Jinak dosud prospívala výborně, je plně kojená, mléko dostává nepravidelně – dle potřeby. Mléka mám dost – jak jsem psala výše, když se mi spustí vypuzovací reflex, mléko doslova stříká. V noci probíhá kojení bez problémů, jen má malá potřebu více „dudlat“.
Předem děkuji za radu.
S přáním hezkého den,
Irena S.