Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Kojit/nekojit?

Johana zeptal se před 4 roky

Dobrý den,
mám doma 2 týdenní holčičku. Porod byl hodně těžký, po 18ti hodinách ukončen císařským řezem. Laktace se mi rozjela po 5ti dnech, navíc mi s tím musela pomoct moje mamka, protože sestřičky v nemocnici mi nic moc nevysvětlily a já pořádně nevěděla co a jak. 

Malou jsem plně kojila a na kontrole po týdnu mi doktorka řekla, že sice přibrala, ale na spodní hranici. Do toho už zhruba týden nemám pocit nalitých prsou, malá se u kojení vzteká, pláče a přes den nevydrží spát déle jak hodinu a pak brečí hlady. Včera jsem jí dala před nočním spánkem najíst z obou prsou a když dojedla, měla jsem je prázdná, úplně. Nestihla se nalít, takže jsem jí v noci dala umělé mléko, teď ráno jsem zkusila opět přiložit a dát nakrmit mateřským mlékem. Když jsem však viděla, jak byla po umělém mléku spokojená a krásně mi hned usnula tak nevím, zda nepřestat kojit úplně. Můžete mi prosím poradit, co dělat? Jsem z toho plačtivá, chci pro malou to nejlepší. Moc vám děkuji.

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Pozvěte si domů laktační poradkyni(návštěvu hradí pojišťovna),která se na vaše kojení podívá a navrhne co dál.Pro navýšení laktace je třeba časté kojení(10-15x denně)+ odstříkávání.Pokud bude třeba podávat dokrm, doporučujeme nepodávat lahev ale dokrmit nějakým alternativním způsobem nejlépe cévkou u prsu. Vše vám ukáže laktační poradkyně.