kombinované kojení a návrat ke kojení

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníkombinované kojení a návrat ke kojení
Anonymní zeptal se před 6 roky

Dobrý den,
potřebovala bych, prosím, poradit. Na první kontrole, dva týdny od porodu se nám podařilo dostat opět na porodní váhu. Jenže o další dva týdny později se zjistilo, že malý přibral pouze 30g a že mám málo mléka. Když jsem si půjčila váhu, všechno se ještě zhoršilo, protože mě to velice stresovalo a kojení se pro nás stalo soubojem. Zapůjčila jsem si na 14 dní odsávačku, beru More milk plus od MotherLove a ricinus communis, ale zlepšení bylo jen krátkodobé. Paní doktorka mi povolila kojit maximálně 10min., aby miminko mělo sílu dopít se ještě umělým mlékem. Nejdřív nakojím co jde z obou prsou a pak dokrmuji z lahvičky.
Myslím, že teď je to ještě horší, ale aspoň malý nehladoví. Nejvíc mi asi pomohlo, když jsme strávili celý den nazí v posteli a snažila jsem se přikládat při sebemenší příležitost. Jenže chlapečka často bolí bříško a tak nevím, jak často mezi krmením UM, což se snažím dodržet 3 hodiny rozestup, můži zkoušet přikládat k prsu. A mléka mám moc málo na to, aby byl jen na něm. Většinou jsem nakojila tak 40ml, ale obávám se, že teď ani to ne.
Kvůli bolení bříška anebo když mi u krmení usne, vypije často z lahvičky pouze tak 30ml a má brzy hlad. Takže je to začarovaný kruh. Nevím, jak dlouho ho nechat, aby nehladověl, ale aby ho zas nebolelo bříško… Malému bude 8 týdnů a já jsem vyřízená, protože mám pocit, že když nespí, tak jen řve. Podle kontroly tento týden sice prospívá dobře, ale naše krmení nemá žádný systém. Strašně bych si přála návrat k plnému kojení, ale po 4 týdnech snažení bez výsledků tomu přestávám věřit.
Moc děkuji za pomoc
Kateřina Š.