Konec s kojenim

Tina zeptal se před 4 roky

Dobry den, po sestinedeli se mi prestala nalejvat prsa, mleka bylo i tak dost. Proste co syn potreboval, to si vytahnul. Do 6mes byl plne kojen, pote jsem zacala s prikrmy a dnes (11m) je kojen uz jen v noci. Z prsa uz neodsaju dlouho ani trochu, jen rucne, ale zadna slava. Za cely den odsavani bych nenastradala ani celou potrebnou davku. Pred par dny mi ale prsa zmekla jeste vic, jak kdyby nebylo mliko uz vubec, a kdyz si zmacknu bradavku, tak vystrikne jen velmi maly proud v pravem prsu a v levem jen kapka. Syn uz 3 noci odmita sat. Mela jsem uz celkem plnejsi prsa a to pred 2dny a to normalne pil ode mne. Od te doby nechce. Jen se prisaje a zadudla jako dudlik a odtrhne se a spusti plac. Jak kdyby ze dne na den zapomnel jak sat. Spime spolu v posteli od narozeni, 2 noci oba nazi, dnes cely den nosim v satku, nabizim prso pred jidlem, po jidle, pred i po spani, ale scenar je stejny. Doplnujici info. Syn od 6.mesice pije z flasky, dudlik ma od narozeni (z neonatologickeho odd a me nenapadlo ho odstranit), nyni mu rostou dva zuby, pred par dny prodelal 6.nemoc a nyni se klubou nestovice, UM dostal ted 3 noci, byla jsem uz zoufala, plakal hlady.
Rada bych zase kojila, klidne i pres den, ale hlavne v noci. Co pro to mohu udelat? Pomuze neco z toho co delam ted? Mam odstrikavat rucne i kdyz odstrikam jen treba 10ml?

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Odmítání kojení může souviset se zdravotními problémy vašeho syna.Tvorbu mléka se snažte podpořit častým odstříkáváním.Na množství odstříkaného mléka vůbec nezáleží.Syna se snažte kojit v polospánku,kdy děti bojkotující kojení lépe spolupracují.