Křik během a po kojení

Anonymní zeptal se před 5 roky

Dobrý den,
mám syna, 16 týdnů, a už delší dobu máme problém s kojením. Po narození jsme řešili pouze to, že při kojení usínal a musela jsem ho budit na kojení i během něj. Postupně se ale spravil a kojili jsme bez problémů zhruba co 2-3 hodiny. V noci spinkal pěkně i 6 hodin vkuse.
Nevím, jestli to má souvislost nebo ne, ale před 3 týdny byl syn očkován hexavakcínou a od třetího dne po očkování začaly naše problémy s kojením. Nejdřív se stávalo, že se zhruba jednou za den jakoby neuměl přisát k prsu. Snažila jsem se mu vložit prso do pusinky, ale jediné, čeho jsem docílila, byl řev. Zkoušela jsem různé fígle, jak ho „přinutit“, protože hlad opravdu měl. Občas zabralo rozdudlání dudlíkem (strčit dudlík, nechat podudlat a pak honem vyměnit za bradavku), občas bylo nutné odstříkat trochu mléka a dát mu pár lžiček do pusinky. Pak se konečně přisál. Postupně to ale začal dělat stále častěji.
Teď už je to sice malinko lepší, přisát už se většinou dokáže (i když ne vždycky), ale zase řešíme nový problém. Když už se přisaje, dokáže z jednoho prsu pít 5-8 minut, poté se s mlasknutím odpojí a křičí. Znovu přisát už mu nejde, i když mléko po zmáčknutí prsu ještě teče. Zvednu ho tedy jako na odbrknutí a po pár vteřinách se ho pokouším znovu přiložit. Většinou se to ale ke stejnému prsu už nepovede a musím prostřídat strany. Z druhého prsu tahá taky jen pár minut a znovu křičí. Zkouším ho pak znovu přiložit k prvnímu a znovu ke druhému prsu, ale zpravidla už se nechytí a řve. Uklidnit se dokáže teprve ve chvíli, kdy dostane dudlík. Celé martyrium pak za hodinu až dvě opakujeme. Ani v noci už nevydrží spinkat tak dlouho, jak byl zvyklý. Zkoušela jsem mu už třikrát nabídnout UM, ale nechce ani po lžičkách, ani z láhve.
Celkově má pořád nespokojenou náladu (nespokojeně mrmlá) nebo rovnou křičí, normálně plakat nebo být jen tak v klidu snad ani neumí.
Pokud jde o prospívání, tak vážený byl naposledy před 3 týdny při očkování a to byl podle pediatričky v normě (ve 13 týdnech 5,35 kg, při narození 3,78 kg). Nevím, jak je to ale teď, když pije vlastně skoro pořád jen přední mléko. A může s tím souviset i to, že od očkování začal kakat 2-3 denně (do té doby většinou jen jednou za 2-3 dny) a stoličku má takovou spíš světle zelenkavou?
Už začínám být hodně zoufalá a nevím, co s ním. Budu vděčná za jakoukoliv radu.