Krmení nedonošeného miminka

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníKrmení nedonošeného miminka
Iva zeptal se před 5 roky

Dobrý den. Jsem už zoufalá a s manželem si nevíme rady, v nemocnicích mi neporadili.
 
Máme dvojčata jednovaječné kluky. Tandemové kojení nelze, oba ihned po přiložení usnou. Kojím tedy jednoho a pak druhého, což je hodně náročné, protože pak ještě odsávám. Aby mi manžel mohl pomoci, podáváme MM i přes lahvičky (šli jsme takto z nemocnice) prosím nezavrhujte mne.
Poslední čtyři dny kluci kakají 1x denně. Počůrané pleny mají a přibývají na váze cca 20-50 g denně.
Stává se mi, že jeden syn je větší už od narození, váží 3800g. Z lahve i z prsu vypije 100 ml a za dvě hodiny se budí a je to na novo. Těch 100 ml vypije i několikrát denně. Už se nám i stalo, že se po 100 ml vzbudil po půl hodině a ještě vypil 30 ml, což mi přijde hrozně moc. Zkoušela jsem i odsát a pak přiložit aby měl zadní mléko. Změna poloh nepomáhá. Když vypije cca 50 ml po deseti min hysterický pláč k neutišení – chce přidat mlíčko. Prdiky ho netrápí, plyny odvádí. BBěhem dne krmíme když to vyžadují cca po 1,5 až 2 hodinách, v noci po 3 hod.
 
Kluci narozeni 32+2. Nyní mají korigovaně dva týdny.
 
Nevím si rady, nikde mi nic neporadili.
 
Děkuji za odpověď – radu.

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Na toto je těžké odpovědět.Dvojčata lze kojit jednotlivě nebo tandemově.Při tandemovém kojení si děti navzájem mléko spouští a lépe tím pádem pijí.Pokud se vám to nyní nadaří,vytrvejte, zkoušejte dále,je možné,že až budou synové větší nebude již s tandemovým kojením problém.Doporučovali by jsme vám si pozvat domů laktační poradkyni (nejlépe z klubu dvojčat a vícerčat,která má s kojením dvojčat více zkušeností)a vše s ní osobně probrat.Každé dítě je jiné,má jiné potřeby a řídí si svůj kalorický příjem samo.Chápeme,že je vaše situace s kojením dvojčat náročná, ale takto po emailu vám bohužel nedokážeme více poradit a z toho důvodu by jsme vám návštěvu laktační poradkyně opravdu doporučovali.