Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Malá se po CS nechce přisat

Martina zeptal se před 3 roky

Dobrý den,
jsem prvorodicka po akutním CS z duvodu preeklampsie. Malá se narodila v 37+1. Asi dvě hodinky po CS mi ji přinesli, ale nebyla jsem bohužel ve stavu, ze bych se mohla nějak aktivně starat. Od te doby ji mají sestřičky na novorozeneckém a kazde 3 hodinky kromě noci mi ji nosí. Dnes večer to vude 48h po CS, už se cítím lépe, mohu chodit ale mam stále velmi vysoky tlak a občas pocit na omdleni, takže se bohužel bojím mít malou sama na pokoji. 
Ale bojím se, ze se takhle už nikdy nerozkojim. Přisala se pouze 2x, a vždycky jen na par minut. Sestřičky mi rekli, ze ji musejí dokrmovat. 
samozřejmě sem si to takhle vůbec nepřála, ale bohužel s tím ted sama už nic neudelam, tak by mě zajímalo, jak mužů co nejvíce pomoci abych se rozkojila a byla tu pro malou.
odstrikavat mleko mi sestřičky nedovolili, prý to není potřeba a vlastní odsavacku tu nemam, protože sem vůbec nečekala při návštěvě poradny , ze se bude dělat sekce :/ 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 3 roky

Pokud z jakéhokoliv důvodu nemůže být dítě s matkou a kojit se dle přání dítěte je pro úspěšné nastartování laktace třeba odstříkávat. Pokud to zdravotní stav váš a dcery dovolí měla by vám být dcera nošena ke kojení často(nejdéle po 3 hodinách)a to samozřejmě i v noci. Pokud nelze kojit je důležité časté odstříkávání rukou nebo elektrickou odsávačkou na dvě prsa.Jestliže je třeba dokrm je důležité nedokrmovat lahví, ale alternativním způsobem, nejlépe cévkou a stříkačkou u prsu. Po propuštění domů si v případě přetrvávajících problémů pozvěte domů laktační poradkyni(seznam je na našich stránkách)a vše s ní osobně zkonzultujte.