Mám ještě nějakou šanci?

Jana zeptal se před 5 roky

Dobrý den, ráda bych se vás zeptala, zdali mám ještě šanci na rozjetí laktace. Moje situace je následující:
Máme syna, nyní mu budou tři měsíce. Po porodu Císařem byl asi po půl hodině přiložen k prsu, s pomocí sestřičky si chvilku cucal. Další den se o jídlo skoro nehlásil. Pil jen asi třikrát s tím, že mi musela pomáhat sestřička, neuměl z prsu pít. Prošel si novorozeneckou žloutenkou, začali jsme tedy s příkrmem, protože potřeboval vylučovat a hodně ubral na váze. Naštěstí nepil z lahvičky, ale přes prst ze stříkačky. V porodnici jsme museli zůstat 11 dnů. Když se přisál jednou za den, byl to zázrak. Nešlo mu to, po chvilce se začal vztekat a plakat. Po příjezdu domů u nás byla laktační poradkyně, té se ho nepodařilo přisát vůbec. Doporučila nám ho krmit přes prst cévkou. Po dalším týdnu se začal přisávat, začalo mu to jít. Myslela jsem si tedy, že se mi kojení rozjede, ale bohužel. V porodnici jsem zkoušela odsávat, výsledkem bylo upocených 5 ml. Doma za den max 15 ml. Do šestinedělí jsme zkoušeli vždy malého přisát, ale i po 15ti minutovém sání měl hlad a vypil celou dávku. Poté jsme začali dávat UM lahvičkou Calma Medela, stále odsávám – za den těch 15 ml nasbírám a tak 4x denně kojím, z obou prsou. Mazlíme se tak spolu, nebo ho tak uklidňujeme, podle potřeby. Dudlík nikdy neměl, je to moc hodné a klidné dítko.
Partner si myslí, že kdybych už neměla kojit, o mléko přijdu úplně, že to musí ještě nějak jít rozkojit. Zkoušeli jsme snad vše. Homeopatika, čaje (asi pět druhů), hodně pít, jíst a stejně nikdy neodsaju víc, než těch 20 ml denně s tím, že mezitím se malý přisaje a hezky saje.
Prosím, je ještě nějaká věc, kterou by se to dalo rozjet? Jak docílit toho, aby mléka bylo více?
Děkuji za váš čas.
Krásný den, Jana

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Pro zvýšení tvorby mléka přikládejte dítě co nejčastěji 12x-15x za den.Prsa během jednoho kojení vícekrát vystřídejte. Nejlépe je s dítětem zalehnou a být s ním v kontaktu kůže na kůži, což vede ke zvýšení tvorby mléka. Mezi kojením 8x 10-15 min.odstříkávejte nejlépe elektrickou odsávačkou na dvě prsa. Na množství odstříkaného  mléka nezáleží. Pijte čaj pro kojící matky. Vyzkoušet můžete bylinky řecké seno a jestřabinu lékařská ev. dále užívat homeopatika Ricinus comunnis 5 CH.Určitě by bylo dobré malému dokrm nepodávat lahví, ale nějakým alternativním způsobem nejlépe cévkou a stříkačkou u prsu.Z lahve mléko teče lépe a rychleji a děti poté lahev preferují před prsem. Pozvěte si domů laktační poradkyni(seznam je na našich stránkách)a nechte si od ní tento dokrm ukázat.