Mám začít přikrmovat?

Anonymní zeptal se před 6 roky

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně kojení. Začnu pěkně od začátku, abyste měli všechny informace.
Mám 6ti týdenní Kristýnku. Už v nemocnici jsem začala přikládat, co 2, někdy 3hodiny na kojení podle rad sester. Většinou jsem kojila v leže. Kristýnka vážila 3480g, po dvou dnech v nemocnici se propadla na 3170g a při odchodu z nemocnice jsme měly 3270g.
Po příchodu domů začaly být problémy s blinkáním. Stalo se nám, že 2krát za den vyblinkala celý obsah proudem. Proto nás dr poslala raději na ultrazvuk bříška. Tam bylo vše v pořádku. Chyba byla asi v tom, že malá hodně hltala. To jsem měla totiž mléka, jak se říká na rozdávání. Mléko i při kojení jsem musela odstříkávat. Aby malá neblinkala, musela jsem ji držet po kojení pěkně dlouho, než si odříhla a i tak ublinkávala. Ublinkává stále, ale to je prý normální a stává se to.  Ani ne po týdnu přišel další problém. Malou jsem nakojila (u prsu jsem ji měla cca 10minut), pak začala usínat. Chvíli jsem ji budila a když ani pak netahala, myslela jsem, že je napapaná a dala jsem ji odříhnout. Tím se probudila a začala plakat a opět hledala. Po neúnavném pláči jsem ji opět přiložila, takže cca 5minut tahala a opět upadla do spánku, opět jsem ji dala říhnout a opět pláč. Nevěděla jsem, jestli má opravdu hlad a málo vypila, nebo chce být jen u prsu. Tak se stalo, že jsem ji kojila i hodinu a půl a po dvou hodinách jsem akci musela opakovat. Nic jsem nestíhala. Pomalu jsem přestávala jíst a pít. Takže se to odrazilo i v množstvím mléka. Malou jsem nechtěla položit, dřív než si říhne, ale to se kolikrát ani po 40minutách nestalo. V podstatě jsem měla celý den, někdy i noc malou buď u prsu, nebo na ruce. Někdy usnula v noci a nechtěla i 4hodiny papat.
Opět jsme šli k doktorce a ta mi poradila, že ji mám přiložit maximálně dvakrát, ale ne ji u prsa mít celou dobu. Říkala, že přibírá dobře, takže to mám ještě zkusit.
Začala jsem dodržovat tento postup a po čase se to zlepšilo. Najednou začalo svítat na lepší časy a my kojily cca 20minut, odříhly jsme si a byl klid.
Jenže teď je to dva dny, co z ničeho nic stále pláče. Přikládala jsem ji pořád stejně, ale najednou začala po kojení opět hledat, opět plakat. V noci nám usne ve 2h ráno a v půl pátý opět pláče. Dám ji najíst a za chvíli pláče znovu. Přijde mi, že pořádně táhne pouze ze začátku a pak už jen tak zlehka a potom usne. Nevím, jestli toho mléka nemám míň a třeba špatně teče, proto se brzy vyčerpá a není zcela najedená. Když zkouším,zda mléko teče i po dokojení, tak se kapka vždycky objeví po zmačknutí prsu. Už jsem bezradná a vyčerpaná. Myslíte, že mám zkusit částečné přikrmování? Zatím jsem se tomu ubránila, ale když člověk spí tři hodiny a pořád poslouchá pláč, tak už neví, jak dál.
Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, ale chtěla jsem Vám napsat, jak to bylo, abyste třeba mohli udělat lepší úsudek, co dělám špatně. Ještě bych zapomněla, malá na 6ti týdenní prohlídce měla 4570g. Takže zatím přibírala krásně. Zkoušela jsem i odstříkat, ale odsávačkou mi to moc nejde a rukou odstříkám nejvíc během noci 80ml. To vypila celé a měla málo. Zatím jsem kojila z jednoho prsu. Nezdálo se mi, že by dávala náznaky, že jí mléko neteče a mám ji dát z druhého.
Moc Vám děkuji za radu. S pozdravem Valešová.