Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

měsíční dcera nepřibírá

Jana zeptal se před 6 roky

Dobrý den,
mám měsíční dceru, kterou plně kojím. často spí i 5-6hodin a tedy kojení není pravidelné (cca. po třech hodinách). Včera jsme v poradně zjistili, že za 14 dní nepřibrala vůbec nic. Dětský lékař mi doporučil začít přikrmovat Nutrilonem. Zatím jsme se domluvili, že 1x kojení a 1xNutrilon. Každopádně od včera se snažím malou budit po třech hodinách. 
Mám 3. dítě a všechny jsem kojila. Nemám pocit, že mléka mám málo.
Dcera rozhodně nevypadá hladově. nekřičí, není nějak apatická. Reaguje na zvuky, otáčí hlavičkou, je čilá.
Prosím o radu. Mám strach, aby dcera nedala po několika dnech přednost lahvičce před prsem. Koupili jsme lahvičku se speciální savičkou pro kojené děti.
Moc děkuji za rady, jak případně poznat, zda není mléko málo výživné. Nebo může být potíž s tím, že dcera, tak hodně spinká?? Mám ji tedy pravidelně budit??
Co mám případně udělat pro to, aby moje mléko bylo výživnější?
Jana

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 6 roky

Pokud by skutečně dítě neprospívalo, a vy jak píšete máte mléka dostatek,vždy se má doporučit nejdříve navýšení počtu kojení.Dítě kojit co 2-3 hod. ve dne v noci, prsa během kojení 4x vystřídat.V případě dokrmu dokrmovat alternativním způsobem,ne lahví(jakoukoliv).Zavedení dokrmu bývá pouze dalším krokem ke snížení tvorby mléka,obzvlášť pokud 1x kojíte 1x dokrmujete.Vždy je třeba před případným dokrmem i přiložit miminko k prsu.Pokud se stravujete pestře,nedržíte žádné diety vaše mléko je určitě v pořádku.