miminko-odmita-kojeni-a-place

Petra Boháčová zeptal se před 4 roky

Dobrý den,  mám syna 7 týdenního. Ze začátku nám kojení šlo krásně. Teď poslední týden si někdy pocucá 2 minuty a pak se odpojí s řevem. Nabídnu mu prso znovu, ale odmítá ho s hrozným vztekem. Takhle to chvíli zkouším a pak to vzdám a nechám ho být. Jenže samozřejmě je nevrlý, odmítá i dudlíka, jenže když ho necucá, tak brečí. Spíš se pořádně napije, pokud má dlouhou přestávku tzn. v noci a nebo přes den, když spí dopoledne v kočárku. Chodí spát od cca 20:30 – 21:00 hod. a pak vstává 2:00 – 3:00 výjimečně i dýl. Zkouším odsávat, za cca 45 min odsaji kolem 80ml z jednoho prsu, někdy ovšem z obou dohromady. Teď se potýkáme i s rýmou. Stolice po nočním pití je žlutá, přes den spíše zelenožlutá. Teď jsem ho na noc 3x dokrmovala odstříkaným mlékem. Syn narozen s váhou 3330g a 50cm při odchodu z porodnice váha 3320g. V šestinedělí 4860g a 56cm. Ráda bych kojila co nejdéle, ale začínám už být tím bojkotem zoufalá. Prosím Vás moc o radu, co mám dělat, aby mi syn kojení tak nebojkotoval.  Pěkný den  Petra Boháčová

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Váš syn pravděpodobně kojení bojkotuje.Je možné,že váš bojkot může souviset s jeho rýmou .Další nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste malého kojit v klidném prostředí.Buďte v neustálém kontaktu s dítětem kůže na kůži.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci,a i přes den v polospánku,kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu.