Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Mnoho dotazů ke kojení

Karolína Šindelářova zeptal se před 5 roky

Dobry den, 
Mela bych na Vas par dotazů. Mam doma týdenní dcerku a jelikoz jsem prvorodicka, tak si s některými věcmi nevím rady. 
1) Dcera hrozne hlta u prsu a nakonec se zakucka pustí se během 4-5 minut. Dočetla jsem se, ze je možné, ze mi teče mléko rychleji, proto se snazim kojit v pololeze, je to trochu lepsi, ale ne o tolik. Většinou ji dam napít znovu, pije, ale behem chvilinky se vzdy pustí. Pak jeste jakoby hleda prso, ale buď uz se neprisaje nebo se hned pustí. 
2) Kolik by měla vypít během jednoho kojení? Ona je schopná vypít během 5 minut nějakých 40 ml. Narodila se s váhou 2,68 kg, zhubla na 2,46, ale jsme již zpět na porodní váze. 
3) Mívá po jídle často skytku, to je take normální? 
Nevím, jestli dělám neco špatně, nerada bych, aby mi dcera přestala pribirat a nechci, aby se mi takto zakuckavala. 
Moc děkuji za odpověď. 
 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Množství vypitého mléka záleží na dceři.Kojte ji dle jejich potřeb.Škytání po kojení je poměrně častý jev.Není třeba se tím nějak znepokojovat.Dceru můžete nechat vyškytat nebo ji ještě na chvilku přiložit.Pokud dcera hltá a zakuckává se pravděpodobně máte silný vypuzovací reflex. Zkuste těsně před kojením trochu odstříkat, zvolte polohu při kojení takovou, abyste byla spíše v záklonu(polosedě), aby mléko gravitací tak snadno nevytékalo. Během kojení, když budete vidět, že se dcerka zalyká, položte celou dlaň na prs a mírně stlačte. Tok mléka se tím zpomalí.