nechce kojit pres den

Petra zeptal se před 4 roky

Dobry den.
Prosím o radu ohledně kojení sedmiměsíčního miminka. Od narození jsme neměly problémy s kojením, ve čtyřech měsících už se kojila jen jednou za noc, přes den pravidelně. V pěti měsících se začala budit dvakrát a zajímala se o jidlo, tak jsme chvilku před šestým měsícem začali dávat prikrmy. A od te doby to nefunguje. Prikrmy jí, ale přes den se vůbec nechce kojit, odtahuje se, prohyba do luku, aby byla co nejdál od prsa. V noci se pak budí třeba čtyřikrát a dohání to, prisaje se uplne sama a hodně vypije. Ale ranní kojení v posteli si někdy dá a někdy ne. A přes den už nepije. Mléka mám přitom dost, prsa nalita, a když se náhodou prisaje a jednou nebo dvakrát cucne, mléko mi odkapava z prsu samo.
Máte prosím nějakou radu, co s tím? 
Předem moc děkuji za pomoc.

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Váše dcerka pravděpodobně kojení bojkotuje.Ať už z důvodu hodně nalitých prsů-silný vypuzovací reflex,rušivých momentů při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste malou kojit v klidném prostředí.Zkuste ji  kojit hlavně v noci,a přes den v polospánku,kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu.Dcerku k prsu nenuťte,mohlo by to bojkot zhoršit.V případě,že dcera bude prs odmítat,MM ji odstříkejte a nakrmte např. z hrnečku s pítkem.