nechce se přisát

Martina zeptal se před 5 roky

Dobrý den, už druhý den malý (2,5 měsíc e) při přiložení k prsu začne brečet nechce se přisát, nebo se pořád pouští a nenapije se. Dnes jsem dávala odstříkanè mléko z lahvičky a to zhltnul hned jaký měl hlad. Nebo se uklidní dudlikem a toho moc nedáváme nebo ho odmítá úplně. Většinou ho ma jen když je pretaženy nebo ho bolí bříško. Do teď byl jen kojený a přibírá hezky.

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Váš syn pravděpodobně kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste malého kojit v klidném prostředí.Buďte v neustálém kontaktu s dítětem kůže na kůži.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci,kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu.Podávání lahve obzvlášť pokud syn kojení odmítá nedoporučujeme,může situaci ještě zhoršit.