Neklid po nočním kojení

Otázky a odpovědiNeklid po nočním kojení
Pavlína zeptal se před 5 roky

Dobrý den, mám šestitýdenního syna. Přibírá krásně, váha je v pořádku. Trpíme hodně na bolesti bříška, neustále ho to budí, pláče, rudne, kroutí se a vydává zvuky jako kdyby tlačil a nic. Dřív kakal téměř do každé pleny, teď tak 1x denně. Už jsme vyzkoušeli snad všechny kapky, cvičíme, nahříváme bříško, dáváme spát na bříško a nic. Doma nevydrží spát dýl jak hodinu, dve a do dalšího kojeni ho jen ukliduju.  Nic nadýmavého nejím, ale jím hodně mléčných výrobků a čokoládu, které ode dneska vysazuji. Ja ani manžel alergii na nic nemáme.   
Už týden se nám opakuje stejná situace- třeba v deset večer usne, vzbudí se ve dve, nakojim a poté je uz těžké ho uspat, zase se kroutí a narika. Po uspání je ale za hodinu vzhuru a opět hrozne kroucení, narikani a tlaceni a uz neusne. Zase ho utisuju do dalšího kojeni a po kojeni zase breci. Takže rano je s nim také dost náročné. Takto je to jak přes kopírák poslední týden. Nechápu, proč ty čtyři hodiny spi klidne a poté takový rozdíl. Jediné, co je u me jiné než ve dne je to, ze v noci nejim a rano az po kojeni, tak si říkám, jestli to muze mít nejaky vliv a mliko chutná jinak. Jinak u prsu je neklidný, občas se u toho poblinka, jak poušti a znovu hledá. 
Děkuji moc za jakoukoliv radu, ty noci uz jsou pro me náročné. Hezky den

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Důvod neklidu u prsu může být kolika, která postihuje v prvních měsících života 15-40% dětí.Příčiny vzniku jsou nejasné.Někdy může koliku vyvolat i nadbytek kravského mléka ve stravě matky,zvláště pokud matka sama trpí nějakou atopií(ekzém, astma…)Na koliky se stále doporučuje,aby matka pila fenyklový či kmínový čaj,teplo na bříško dítěte,masáže bříška,položení dítěte holým bříškem na břicho maminky nebo tatínka,či nošení dítěte na předloktí. Váš problém,ale může souviset i s ublinkáváním miminka,kdy se může jednat o GER.Mléko ze žaludku se vrací zpět do jícnu,protože svěrač v dolní části není zcela funkční.Udává se, že až 50% dětí může GER mít.U většiny dětí se sám spontálně upraví, ale může přetrvávat i nekolik měsíců.Doporučení při GER jsou:zvýšená poloha,nošení dítěte v antirefluxní poloze-ne v klubíčku. Musí mít natažené nožičky, nesmí se krčit, protože tlakem na žaludek by se mléko ze žaludku vracelo zpět.Poraďte s lékařkou u užívání některého z přípravků,který by měl miminku ulevit od příznaků spojených s GER jako jsou pálení žáhy,pachuť v pusince……I z výše uvedených důvodů se děti hlásí ke kojení často a je dobré jim vyhovět a kojení nijak časově neomezovat.